ПРОЄКТ

"Незламність – генетичний код української нації"

Актуальність проєкту:

З початком 2022 року настали значні випробування для українського народу. Українська держава, пройшовши значний шлях у розбудові своєї незалежності, зустрілась з величезною перешкодою на цьому шляху – проти України була розв’язана повномасштабна війна.

Це зумовлює важливість актуалізації питання утвердження української національної та громадської ідентичності як складової забезпечення національної безпеки України та формування активної громадської позиції національно-патріотичного виховання. Всі українці від малого до великого розуміють, що героїчна боротьба точиться за збереження незалежності нашої держави та нації.

Світ побачив на що спроможна Україна і що ми робимо все щоб здобути перемогу.

Мета проєкту:

  • Застосування освітнього тематичного контенту під час проведення виховних заходів серед учнівської молоді у сфері утвердження української національної та громадської ідентичності. 
  • Діалогізація теми війни серед школярів відповідно до вікових особливостей, їхні роздуми і висновки, зроблені на основі верифікованих фактів.

Завдання проєкту:

  • Формування у дітей та молоді активної громадської позиції на основі поваги до прав людини, духовних цінностей українського народу, національної самобутності, патріотизму, поваги до державних символів, державної мови, суспільно-державних цінностей України, розуміння їх важливості для становлення держави.
  • Формування та збереження української національної ідентичності учнівської молоді, яка усвідомлює свою належність до української нації.
  • Поширення інформації про ветеранів війни та вшанування пом’яті загиблих ветеранів війни.
  • Формування в учнівської молоді готовності до виконання конституційного обов’язку щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Учасники проєкту:

Заклади загальної середньої освіти України, наукові установи, заклади вищої освіти, Національні та наукові бібліотеки, музейні установи, громадські та благодійні організації.


Виконавці проєкту:

 

 

Партнери проєкту:


 

Термін виконання проєкту:  вересень 2023 – грудень 2024

 

План заходів на 2023-2024 н.р.

Вересень:

Листопад: 

  • Створення робочої групи проєкту.

  • Визначення мети, завдань, форми діяльності.

  • Складання плану-схеми проєкту.

  • Опрацювання різних джерел інформації.

  • Старт проєкту в Музеї «Становлення української нації»

  • Розробка і апробація в закладах загальної середньої освіти методики та технології утвердження української національної та громадської ідентичності.

  • Організація і проведення освітнього заходу «Що таке війна».

  • Організація, підготовка та проведення круглого столу до 125-річчя виходу І тому «Історія України-Руси» М.С. Грушевського на базі історико-меморіального музею М.С. Грушевського.

Жовтень:

Грудень:

  • Розроблення програми та навчально-методичних матеріалів курсу громадянської освіти для закладів загальної середньої освіти (курси підвищення кваліфікації).

  • Підготовка і проведення науково-практичного семінару з лідерами учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Києва «Хто такий сучасний українець»

  • Організація, підготовка і проведення освітньо-просвітницького заходу до 225-річчя виходу літературного твору Котляревського «Енеїда» на базі Національного музею літератури України.

 

ЗАХОДИ В РАМКАХ ПРОЄКТУ

 

Переглянути відео

Круглий стіл «Хто такий справжній українець», на якому зустрілись вихованці та випускники Київської МАН, столичні школярі, студенти ЗВО, експерти та науковці, пройшов 22 листопада у Національному музеї Революції Гідності. Він був присвячений Дню Гідності та Свободи й проходив в межах реалізації проєктів «Незламність – генетичний код українців» та «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення і перспективи».

Детальніше


Всеукраїнська газета «Освіта і суспільство» Національної академії педагогічних наук України за 11-12 2023 під рубрикою «Під проводом МАН» опублікувала заходи, які проводили в межах проєкту «Незламні – генетичний код українців».


Версія для друку Опубліковано: 09 Жовтня 2023
Помилка...
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий E-mail.
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий пароль.
Реєстрацію підтверджено!
Увійдіть, використовуючи свій E-mail і пароль.