РОЗПОВСЮДЖЕНІ ЗАПИТАННЯ
Навчання у Київській МАН |
Які основні напрями навчання пропонуються у Київської МАН?
У Київській МАН з учнями працюють 74 керівники секцій у 15 наукових відділеннях зі всіх напрямів науки.
На вимогу часу та враховуючи побажання учнів та батьків було створено відділення безпеки та оборони, а також секції — «Екодизайн», «Кібербезпека», «Медіамайстерність».
Ми пропонуємо долучитися також до роботи у Школі «Lampa Kids», Комунікація та публічні виступи англійською мовою
"Loudspeaker.Express yourself!" та для найменших — студія «ВундерМАНи».
З якого віку можна навчатися в Київській МАН
Київська МАН надає можливість займатися дослідницькою діяльністю учням різного віку. Все залежить від бажання та початкових знань вихованця. Переважно у нас навчаються учні 8–11 класів. Для учнів молодшого шкільного віку є різні проєкти на кшталт «ВундерМАНи».
Що можете запропонувати учню початкової школи, коли дитина ще не визначилася зі своїми вподобаннями?
Вже декілька років діє нова сучасна модель ефективного поєднання шкільної програми та технічного розвитку дітей – ВундерМАНи, яка розрахована на молодший шкільний вік (від 6 років), та в якій поєднано досвід Школи юного науковця (багато років діє в Київській МАН) й сучасних підходів STEАM-освіти.
Скільки учнів може займатися в одній групі?
Чисельний склад секції становить від 10 до 15 одновікових або різновікових учнів. Заняття проводяться як всім складом секції, так й індивідуально. У зв’язку зі специфікою освітнього процесу в Київській МАН склад секції може бути постійним або змінним.
Де проводяться заняття?
Заняття проводяться на базі закладів освіти різних рівнів, зокрема університетів та шкіл. Якщо цього вимагає тема дослідження, заняття організовуються у науково-дослідних установах, культурно-освітніх закладах: музеях, бібліотеках, архівах. Ми уклали угоди з більше ніж ста установами міста Києва.
Як саме проходять заняття?
Освітній процес здійснюється у змішаному форматі за такими формами: теоретичні та практичні заняття, консультації (індивідуальні та групові), марафони, майстеркласи, вебінари, екскурсії, семінари, конференції, круглі столи. Серед ефективних форм під час вимкнення світла можна назвати чат-заняття, які здійснюються за допомогою месенджерів. Під час проведення занять використовуються комунікаційні технології як офлайн, так і онлайн.
Як часто проходять заняття?
Заняття проходять тричі на тиждень: 2 години теорії, 3 практики, 4 консультації. Тривалість навчального тижня – 7 днів. Заняття у будні починаються не раніше 16.00 та закінчуються не пізніше 20.00, у суботу та неділю заняття можуть починатися о 9.00 та закінчуватися до 20.00. Розклад занять гнучкий, викладачі підлаштовуються під шкільний розклад: для учнів, які навчаються у другу зміну, заняття можуть проводитись зранку. Проводяться інтегровані заняття з поєднанням теорії та практики, теорії й консультацій.
Дитина завантажена. Чи потрібно відвідувати заняття постійно?
Бажано відвідувати всі заняття. Проте керівники секцій враховують індивідуальний темп навчання кожної дитини й за необхідності організовують заняття відповідно до індивідуальної освітньої траєкторії. Обов’язково потрібно тримати зв’язок з керівником секції.
Хто проводить заняття?
Педагоги Київської МАН — це ефективна команда компетентних, енергійних, ініціативних, відповідальних співробітників. Наші співробітники застосовують сучасні освітні технології, які дають можливість активізувати пізнавальний процес, зацікавити учнів, досягнути високих результатів у навчанні.
Серед співробітників Київської МАН – провідні вчені країни, доктори та кандидати наук, член-кореспондент НАН України, заслужені вчителі України, відмінники освіти України. Їх досягнення відзначені на високому рівні грамотами ДОН, МОН. Наприклад, за результатами «GENIUS Olympiad Ukraine» 2022 Козленка О.В. визнано найкращим науковим керівником (він підготував вихованців, які вибороли 5 золотих нагород, 3 срібні, 1 почесну відзнаку).
Чи запрошуються викладачі з інших країн?
Для вихованців Київської МАН запрошуються викладачі з іноземних університетів. Зокрема, читали лекції Микита Варавін (Czech Academy of Sciences), Sam Ahn (Gravitas: A Global Extension of The Stony Brook School Stony Brook, USA), Sophie Lambroschini (Université Paris 8, Université de Vincennes à Saint-Denis, France), Андрій Кирильчук (University of California, USA), Павло Драль (Xiamen University, China).
Виступають з лекціями та майстер-класами наші випускники, які навчаються у закордонних вишах – Роман Віштал (Albert-Ludwigs-Universität Freiburg, Deutschland), Аріна Сидельникова (The University of Sheffield, England).
Як саме відбуваються дослідження у прикладних науках? Діти працюють в лабораторіях? Хто контролює?
Учні, які навчаються у відділенні хімії та біології, фізики та астрономії, інженерії та матеріалознавства виконують свої проєкти зі спеціалістами на базі лабораторій під пильним наглядом керівників секцій та співробітників закладу.
Що є у Київській МАН, чого немає в інших закладах позашкільної освіти?
Київська МАН провадить інноваційну науково-дослідницьку діяльність: активно залучає учнів до реальних наукових досліджень на базі закладів вищої освіти, науково-дослідних та культурних установ, що дозволяє школярам з раннього віку працювати над власними проєктами під керівництвом спеціалістів у 67 секціях гуманітарного, фізико-математичного, технічного, природничого напрямів.
Окрім цього, Київська МАН активно підтримує міжнародні зв’язки, що надає можливість учням брати участь у міжнародних проєктах та конференціях. Зокрема у рамках співпраці з Фондом освітніх закладів Lumina, Київська МАН отримала можливість провести Національний етап міжнародного конкурсу Infomatrix. Такий рівень міжнародної взаємодії робить Київську МАН унікальною серед інших закладів позашкільної освіти.
Чи проводяться заняття влітку?
Так. Навчання в секціях триває протягом навчального року, включаючи осінній, зимовий та весняний канікулярний час, також передбачена окрема програма на літній канікулярний період. Заняття проводяться за спеціальним розкладом зі змінним складом учнів, можуть відбуватися у формі екскурсій, експедицій, практик повного дня на базі наукових установ, закладів вищої освіти, культурно-освітніх організацій з метою набуття практичних навичок та профорієнтації учнів.
Чи можна відвідувати різні секції?
Так. Кожен вихованець має право навчатися у декількох секціях, змінювати їх, але повинен враховувати графіки проведення інших занять.
Окрім того, у кожного учня Київської МАН є можливість відвідувати заходи, організовані різними відділеннями, які відповідають його освітнім потребам. Наприклад, семінари з написання мотиваційних листів, профорієнтаційні заходи тощо. Вони доступні вихованцям усіх секцій.
Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН України |
Чи є обов’язковим написання науково-дослідницької роботи з усіх секцій, які обрав учень під час реєстрації?
Написання науково-дослідницької роботи в усіх обраних секціях не обов’язково. Учні відвідують заняття секцій, за бажанням беруть участь у конкурсах, конференціях та інших заходах наукового спрямування.
Хто допомагає писати роботу?
Дослідницьку роботу учень виконує самостійно, однак підтримують, консультують його вчитель, керівник секції та за наявності науковий керівник. За необхідності до консультацій можуть бути додатково залучені наукові працівники із партнерських закладів (інститутів НАН України тощо).
Чи всім надається науковий керівник?
Кожному учню допомагає у виконанні дослідницької роботи педагогічний керівник та керівник секції. Якщо тема дослідницької роботи потребує спеціалізованої допомоги, керівник секції може звернутися до науковців з відповідних лабораторій, університетів або інших наукових і культурних установ. Важливо розуміти, що процес підбору наукового керівника залежить не тільки від наявності професіонала у відповідній галузі, але й від його готовності взяти учня під своє наставництво.
Через великий інтерес до деяких секцій (медицина, хімія, українська та англійська мова, історія України тощо), не завжди вдається знайти наукового керівника для кожного учня. Пріоритет надається тим учням, які демонструють серйозний підхід до дослідницької роботи та готовність дотримуватись вимог і рекомендацій фахівців.
Чи обов’язково мати керівника?
Учень може організувати свою роботу самостійно.
Хто потрапляє на III етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України?
Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України має три етапи:
I етап – районний (проводиться у 10 районах м. Києва та в НТУ - афілійованих членах Київської МАН);
II етап – міський;
III етап – всеукраїнський.
На III етап потрапляє один учень кожної з секцій, який набрав найбільшу кількість балів за результатами проведення II (міського) етапу конкурсу-захисту, посів І місце за рейтингом у відповідній секції.
Чи є можливість отримати матеріальне заохочення своєї діяльності у Київській МАН?
Переможці III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України мають змогу отримати стипендію Президента. Наприклад, наш вихованець Ігор Клименко став кращим студентом світу та виграв грант на 100 тисяч доларів.
Також Київська МАН може надати матеріальну підтримку для участі в міжнародних заходах, які проводяться за кордоном, у межах затвердженого фінансування.
Інші найпоширеніші запитання |
У яких ще заходах можна брати участь, окрім Всеукраїнського конкурсу-захисту?
Київська МАН організовує та проводить різноманітні міжнародні, всеукраїнські конкурси та конференції з різних напрямів науки та для різних вікових категорій, флешмоби, майстеркласи, вебінари, екскурсії, ділові ігри, практикуми. До того ж вихованці можуть взяти участь у конкурсах міжнародного рівня у складі команди Київської МАН.
Чи допоможе навчання у Київській МАН моїй дитині у школі?
Школа надає базові знання, а позашкільна освіта в Київській МАН поглиблює, розширює знання, сприяє отриманню практичних навичок, активізує когнітивну мотивацію, допомагає ранньому самовизначенню, вихованці вчаться адаптуватися до сучасного суспільства. Як показує практика, у вихованців, які займалися у Київській МАН більше можливостей реалізувати себе у майбутньому і бути конкурентоспроможними.
Чи готуєте ви дітей до майбутнього, адже всі ми знаємо, що сучасні першачки будуть мати професію, якої зараз не існує?
У Київській МАН освітній процес побудований таким чином, що учні мають можливість після завершення навчання відразу ж включитися в суспільний та економічний процеси.
Окрім дослідницьких компетенцій велику увагу ми приділяємо вихованню та розвитку молодих лідерів — активних, відповідальних, творчих особистостей.
Зокрема, діє профорієнтаційний проєкт «Відверто про професії», мета якого допомогти молоді зробити свідомий вибір майбутнього. На заняттях учні знайомляться з різними професіями не теоретично, а на практиці, дізнаються специфіку та особливості різних видів діяльності.
Чи проводите міжнародні та всеукраїнські конкурси? Хто супроводжує та за які кошти їде дитина?
Київська МАН є організатором і проводить і міжнародні, і всеукраїнські конкурси, а також надає підтримку під час підготовки вихованця до інших заходів. Залежно від програми заходу фінансування участі в ньому можуть покривати батьки, спонсори, заклади освіти або організатори.
Чи публікуються дослідження вихованців у наукових виданнях?
Київська МАН виступає організатором та співорганізатором багатьох наукових заходів, за результатами проведення яких видаються збірники тез конференцій, матеріали конкурсів, фестивалів й навіть ідеї вихованців! Також викладачі Київської МАН допомагають та вчать вихованців готувати статті до журналів, часописів у спеціалізованих наукових виданнях.
Скільки коштує навчання та чи є у вас додаткові матеріали? Наприклад, чи потрібно купувати зошит?
Здобуття позашкільної освіти у Київській МАН здійснюється безоплатно. Всім необхідним для проведення заняття забезпечує керівник секції.
Чи надається документ про завершення навчання?
Так. Після завершення навчання у Київській МАН учні мають змогу отримати свідоцтво про позашкільну освіту.