Як потрапити в науку.

Дорожня карта

1. Подобається шукати інформацію та робити на її основі цього власні висновки,  мрієш про відкриття та винаходи для вдосконалення світу?
Тобі потрібно в науку!

2. Поговори про свої зацікавлення зі своїм педагогом за місцем навчання. Пам'ятай ‒ це має бути викладач того предмету, який тебе цікавить. Якщо це хімія ‒ вчитель хімії, якщо історія ‒  вчитель історик тощо.
3. Зайди на вкладку "Відділення та секції" на сайті Київської МАН: www.kman.kyiv.ua Там ти знайдеш опис усіх відділень та секцій. Обери те, яке вважаєш найцікавішим для себе.

4. А що, якщо тобі припало до душі кілька секцій? Відвідай кожну з них, так ти зрозумієш, що тобі більше підходить. Роботу можна писати в кількох з них. 

5. На сторінці обраного відділення є контакти керівників секцій. Зателефонуй їм або напиши листа на електронну пошту. Не бійся, вони вже чекають на тебе.
6. Щоб розпочати спілкування потрібно зареєструватись. Для цього у верхньому куточку сайту знайди кнопку "Реєстрація", натисни на неї та заповни форму www.kman.kyiv.ua 

7. Під час спілкування з керівником секції розкажи, що саме тебе цікавить та про що ти хочеш писати, які в тебе є матеріал (якщо вони є).

8. З керівником секції визнач мету та завдання роботи, предмет та об'єкт. Не роби це самотужки, адже в цьому легко помилитись. Тобі обов’язкового допоможуть.
9. Склади план роботи та обговори його з керівником секції Київської МАН.

10. Узгодь з керівником секції практичну частину роботи. Якщо тобі треба провести експеримент чи опитування, узгодь з ним це питання. Київська МАН співпрацює з багатьма відомими ЗВО і може допомогти знайти відповідну лабораторію, технічні засоби тощо.

11. Перед опитуванням або експериментом звернись до наукової літератури за вибраною темою.
Будь уважний. Бери наукові джерела: монографії, статті, яким не більше 5-7 років (можуть бути винятки).
12. Узгодь з керівником теоретичну частину роботи: основні позиції, формули тощо.

13. Напиши теоретичний розділ роботи він може мати реферативний характер. Але важливо, щоб окрім думок інших дослідників, там була і твоя позиція. Не бійся дискутувати з ними, пропонувати власні рішення.

14. Проведи експеримент/опитування/аналіз матеріалу
15. Опиши отримані за експериментом/опитуванням результати в практичній частині роботи.

16. Оформлюй вступ та висновки. Залучи до цього керівника секції Київської МАН.

17. Оформ роботу згідно з вимогами.
Їх можна подивитись на сайті Київської МАН: www.kman.kyiv.ua
18. Напиши до роботи супровідний лист та анотацію. Поради, як це зробити, ти також знайдеш тут: www.kman.kyiv.ua 

19. Памятай про академічну доброчесніть. Перевір цитати в своїй роботі, список літератури, коректність вказаних даних.

21. Переконайся, що всі документи у тебе готові. Їх перевір за методичними рекомендаціями та памятками в розділі Конкурсу-захисту відповідного навчального року: www.kman.kyiv.ua 
20. Дізнайся у своєму ЗЗСО, чи подають вони роботи на I етап. Якщо так, подавай з ними. Якщо ні, Звернися до керівника секції Київської МАН. Ти маєш право подати роботу через секцію, якщо працював в ній в цьому навчальному році.
23. Пройшов I (районний) етап успішно? Треба подати твою роботу на  II етап через особистий кабінет на Порталі Київської МАН. Не брав участі в I (районному етапі), а подаєш роботу на II етап за погодженням керівника секцій через неї  ‒ зареєструйся або увійди в особистий кабінет на Порталі Київської МАН та завантаж необхідні документи www.kman.kyiv.ua   
24. Готуйся до ІІ етапу. Зроби яскраву презентацію своєї роботи. Потренуй виступ.

25. Слідкуй за графіками захистів. Вони зявляться на сайті Київської МАН в розділі Конкурсу-захисту відповідного навчального року: www.kman.kyiv.ua 

26. Розглядай захист як можливість представити свій проєкт шановному науковому товариству. Записуй всі зауваження та поради. Вони допоможуть покращити роботу на наступний раз.
27. Незалежно від результатів Конкурсу-захисту, за бажанням, оформи роботу в невелику статтю або відеоблог. Це важливо для її популяризації
28. Вітаємо!
Твій науковий шлях розпочатий!
 
Версія для друку Опубліковано: 23 Вересня 2024
Помилка...
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий E-mail.
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий пароль.
Реєстрацію підтверджено!
Увійдіть, використовуючи свій E-mail і пароль.