ВІДДІЛЕННЯ СУСПІЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ
Про те, як стати професійним медійником, на якого буде попит, ви дізнаєтеся, якщо доєднаєтесь до секцій журналістики й медіаграмотності Київської МАН
Організаційна структура відділення
Cекція "ЖУРНАЛІСТИКА"
Секція журналістики – це можливість досліджувати інформаційно-комунікаційні процеси у суспільстві у взаємозв’язках із медіа, аналізувати медіасистему, заглиблюватися у творчість відомих українських та закордонних журналістів і, звісно, творити самому.
Заняття у секції зорієнтують у виборі професії, дадуть можливість зробити перші кроки до неї, допоможуть опанувати ази журналістської майстерності, навчитися малювати…словами, створювати різножанрові журналістські тексти, практикувати журналістські навички у редакції навчального видання Київської МАН. Це нагода навчитися не просто дивитися, а помічати, не просто слухати, а чути.
Учасники секції вдосконалять вміння ефективно спілкуватися, інтерв’ювати, отримуючи відповіді на складні питання. Особливо цінним стане розвиток креативного мислення – однієї з головних навичок ХХІ століття, що підвищує конкурентність на ринку праці.
Юні журналісти привідкриють для себе захопливі сторінки історії журналістики, стануть учасниками цікавих подій, які висвітлюватимуть у своїх журналістських матеріалах, познайомляться із відомими журналістами.
Напрями навчання та досліджень: аналіз інформаційно-комунікаційних процесів у суспільстві, зокрема, у воєнний час, спостереження за динамікою розвитку медіасистеми та її адаптацією до кризових умов, розвиток креативного та критичного мислення, удосконалення навичок комунікації та інтерв’ювання, медіаграмотність, поліпшення уміння писати тексти, отримання початкових навичок візуалізації контенту, верстки, медіапромоції.
Програма курсу "Журналістика" орієнтована на учнів загальноосвітніх шкіл, які прагнуть вільно почуватися у сучасному інформаційному просторі, мають бажання долучитися до створення медіаконтенту чи планують пов’язати свою майбутню професійну діяльність з інформаційно-комунікаційною галуззю.
Cекція "МЕДІАМАЙСТЕРНІСТЬ"
Дослідження закономірностей та процесів у традиційних медіа, їх аналіз та порівняння, вивчення медіаконтенту, аудиторії, її запитів та потреб. Можливість зробити перші кроки в професії, оволодіти азами медіамайстерності та створювати різножанрові журналістські тексти.
Секція медіамайстерності ‒ це пізнання світу медіа через практику, коли світ стає об’єктом фільмування, подія розгортається у сюжет, а ти лаштуєш об’єктив і шукаєш найкращий ракурс, пишеш влучні й коректні підводки, опрацьовуєш контекст, дбаєш про інформаційну гігієну та об’єктивність, зрештою ‒ приміряєш на себе професію журналіста.
Заняття у секції мають яскравий акцент на відпрацьовування навичок знімання та монтажу, озвучування та продюсування відеоматеріалів, втім усі практичні заняття супроводжуються теоретичними відомостями для глибшого розуміння медіапроцесів.
Навчання відбувається через створення повноцінного медіапродукту зі з’ясуванням запиту та потреби цільових аудиторій, роботи з різними жанрами та форматами, враховуючи фокус на конвергенцію, кросмедійність, мультимедійність тощо. Окрему увагу під час навчання в секції отримує напрямок нових медіа та соцмереж.
Секція має можливість використовувати у навчальному процесі нову технологічну базу, зокрема знімальну техніку, петлички, мікрофони, світло, які були придбані в рамках Гранту київського міського голови. Зняті в рамках навчального процесу роботи вихованців отримували схвальні відгуки, а також використовувалися в інформаційній діяльності різних структур ‒ від приватних бізнесів та громадських ініціатив до інформкампаній Департаменту освіти і науки Києва та навіть Офісу першої леді.
Родзинкою навчання у секції медіамайстерності безперечно є те, що вихованці працюють як медіаколектив, редакція, знімальна група, відігруючи на практиці не лише професійні ролі, але й навчаючись координації та субординації у творчих та бізнес-процесах.
Крім практичної роботи, секція пропонує можливість наукових і дослідницьких проєктів, до керування якими запрошують фахівців і знаних журналістикознавців з провідних університетів України. Саме під час написання науково-дослідних праць можна глибше зрозуміти медіапроцеси, а також зануритися в специфіку тих чи інших явищ медіасфери, опанувавши при цьому унікальними методами дослідження як от контент-аналіз, моніторинг, інтерв’ювання, текстуальний аналіз тощо.
Курс розрахований не лише на тих, хто бачить себе в майбутньому медійником, адже медіаграмотність та медіанавички ‒ це вже необхідний базис сучасної людини в інформаційному світі
Розклад роботи секцій
Увага! У розкладі можливі зміни. Для уточнення інформації про заняття звертатися напередодні до керівників секцій.
Конкурс-захист
Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН.
Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей країни, формування в них патріотизму та демократичних цінностей, створення умов для виховання інтелектуального потенціалу нації.
Керівники
Контакти керівників секцій
Секція "Журналістика"
Нестеряк Юлія Миколаївна
Секція "Медіамайстерність"
Хлопов Іван Ігорович
Залиште заявку на навчання
у відділенні суспільних комунікацій
та приєднуйтесь до учнів
Київської МАН
Як перші кроки у науці допомагають тінейджеру у подальшій особистісній реалізації? Дивіться це відео – і ви дізнаєтесь про цей «алгоритм» інтелектуального й характерного становлення особистості…
Календар заходів
- 16:30 - Мінікурс « Рятівна хімія»
- 17:00 - Вебінар «Таємниця зародження життя, або Квест: нелегка доля сперматозоїда».
- 15:30 - До Дня Гідності та Свободи - відкритий мікрофон "Покоління свободи: внесок молоді в майбутнє України."
- 16:00 - До Дня Гідності та Свободи Екскурсія до Музею історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де започатковано експозицію за матеріалами «Віртуального меморіалу пам’яті полеглих шевченківців»
- 16:00 - Екскурсія-дискусія “Сторінки друкованих медіа - сторінки історії”
- 17:00 - Лекція-бесіда: «Особливості командної роботи на інтелектуальних змаганнях школярів України»
- 11:00 - Науковий круглий стіл «Філософський дискурс ХХІ століття: зміст, перспективи, соціально-практичні виміри»
- 16:00 - «Архівний вебінар. Першоджерела історії». «До Дня пам’яті жертв голодоморів. Його могло не бути»
- До дня пам'яті жертв Голодомору. Екскурсія до музею Голодомору-геноціду
- 11:00 - Вебінар вихідного дня "Перспективи видобутку нетрадиційного природного газу в післявоєнний період в Україні"
- 16:00 - Всеукраїнська акція "Запали свічку пам'яті"
- 16:00 - Презентації книг, відкриття виставки та вистава "Син"
Фотогалерея
Наші партнери
Контакти відділення суспільних комунікацій
//facebook.com/Junior.Media.Hub
Адреса: 01011, Київ, вул. П. Мирного, 19
Сухомлин Ольга Юріївна, завідувач відділення
Тел: (050) 339-71-05
E-mail: socialcomMAN@gmail.com