ВІДДІЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ
ТА МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА
Освітній процес у відділенні української філології та мистецтвознавства ‒ це: навчання з креативною командою фахівців, вивчення сучасних тем досліджень, постійна комунікація з провідними науковцями, участь у цікавих проєктах і заходах, що реалізовуються в межах Концепції всебічного розвитку та ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці на 2023-2025 роки, можливість залучення до міжнародних конкурсів.
Організаційна структура відділення
Cекція "УКРАЇНСЬКА МОВА"
Українська мова – головний патріот нашої держави. Її вивчення допомагає пізнати самих себе. В межах відділення української філології та мистецтвознавства ти зможеш досліджувати рідну мову з використанням сучасних методик та технологій.
Ти навчишся аналізувати мовний матеріал, визначати походження людей за прізвищами, історію місцин за топонімами. Навіть іноземні слова стануть для тебе зрозумілішими, адже завдяки знанням з морфеміки ти будеш знати, як вони утворені.
Ти зможеш визначати маніпулятивну стратегію політика за фрагментом його промови. І це далеко не все.
Ти отримаєш можливість долучитися до спільноти провідних мовознавців України, створити власний лінгвістичний проєкт та презентувати його на всеукраїнських конкурсах, форумах та виставках.
Українська мова сьогодні – це надзвичайно актуально та важливо. Почни вивчати її разом з нами, і скоро про тебе заговорить увесь світ.
Cекція "УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА"
На секції ти зможеш створити науковий проєкт, від якого був би в захваті сам Іван Франко. Навчишся володіти словом не гірше за Тараса Шевченка чи Сергія Жадана. Дізнаєшся про сучасних письменників, подивишся під новим кутом зору на класиків літератури та напишеш про них дослідницьку роботу.
Ти матимеш можливість проявити себе всебічно, за підтримки керівника та колег, у проєктах і конкурсах, які організовує та проводить відділення та заклад. А головне, отримаєш задоволення від освітнього процесу, мотивацію розвиватися задля власного інтелектуального прогресу та на користь вітчизняної культури та науки.
Cекція "ФОЛЬКЛОРИСТИКА"
Якщо ти любиш народні пісні, анекдоти, хочеш досліджувати фейки та меми, мрієш створити власну колекцію фольклору та популяризувати українську традиційну культуру, тобі слід обрати секцію фольклористики.
Ти навчишся розрізняти жанри усної народної творчості, збирати фольклор, аналізувати його зразки та презентувати власні наукові розробки на широку аудиторію.
Ти опануєш техніки презентації свого дослідження, правила роботи над науковим текстом, постером, доповіддю. Завдяки цьому навчання в закладі вищої освіти буде для тебе легшим та приємнішим.
У межах роботи секції фольклористики ти отримаєш можливість створити власний проєкт зі збереження культурної спадщини та популяризувати її в різних країнах. Почни свій зірковий шлях разом з нами.
Cекція "ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ"
Пишеш поезію, прозу або драму? Готовий презентувати свій доробок або мрієш вдосконалити власний стиль? Тоді тобі варто долучитись до роботи секції літературної творчості.
Ти отримаєш базу з теорії літератури, навчишся редагувати тексти, готуватись до художніх конкурсів та презентацій. А ще зможеш нарешті видати свої твори! Секція літературної творчості – це твій шанс почати свій зірковий шлях.
Ти ще не з нами?
Долучайся!
Ми Тебе чекаємо!
Cекція "ТЕОРІЯ, ІСТОРІЯ МИСТЕЦТВ ТА АРТКРИТИКА"
У межах відділення української філології та мистецтвознавства можна досліджувати не лише літературу, а й кіно, живопис, скульптуру, тенденції світової моди, біоарт. Варто лише обрати секцію теорії, історії мистецтв та арткритики і долучитись до занять. Тут ти дізнаєшся більше про українські та світові художні практики, історію стилів.
Ти навчишся аналізувати зразки класичного та сучасного мистецтва. Знатимеш, як створює свої твори штучний інтелект. Опануєш тонкощі роботи з науковою літературою, нюанси підготовки презентаційних матеріалів власного дослідження та ведення дискусії.
Ти зможеш презентувати власні таланти в царині живопису, скульптури, ужиткового мистецтва. Матимеш нагоду долучитися до виставок, флешмобів, всеукраїнських конкурсів та міжнародних форумів.
Розклад роботи укомплектованих секцій
Увага! У розкладі можливі зміни. Для уточнення інформації про заняття звертатися напередодні до керівників секцій.
Конкурс-захист
Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН.
Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей країни, формування в них патріотизму та демократичних цінностей, створення умов для виховання інтелектуального потенціалу нації.
Керівники
Контакти керівників секцій
секція "Українська література"
Скакун Ірина Володимирівна
тел.: +380976131154
e-mail: skakun.iren@gmail.com
секція "Теорія, історія мистецтв та арткритика"
Касьянова Олександра Андріївна
тел.: +380996032282
e-mail: bor_o@ukr.net
Залиште заявку на навчання
у відділенні української філології та мистецтвознавства
та приєднуйтесь до учнів
Київської МАН
Календар заходів
- 16:00 - ХХІХ Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання»: «Просвітителі і просвітництво в історії України та Української Церкви (до 400-ї річниці упокоєння Києво-Печерського архімандрита Єлисея Плетенецького)»
- 10:30 - Відділення інженерії та матеріаознавства Київської МАН приймає участь в пресконференції тема панельної дискусії: "Бібліотека матеріалів як хаб циркулярних інновацій"
- 16:00 - Архівний вебінар. Першоджерела історії. Новорічний калейдоскоп
- 12:00 - Участь у Різдвяному ярмарку 2024 в Національному музеї декоративного мистецтва
- 12:00 - Симуляційна гра "Модель НАТО" з дискусією щодо вступу України до Північноатлантичного альянсу
- 15:00 - Арт-бесіда «Магія зими в картинах художників»
- 16:00 - Майстерклас з управління роботом-гуманоїдом, з штучним інтелектом і можливістю програмування
- 14:00 - Різдвяно-новорічне свято в Ліцеї № 76 імені Олеся Гончара
- 10:00 - Курс "Основи фізичної хімії "
- 11:00 - Вебінар "Розуміння бізнесу через кейси успішних підприємців"
Фотогалерея
Наші партнери
Контакти відділення української філології та мистецтвознавства
//facebook.com/groups/viddilennyafilologii/
Адреса: 01011, Київ, вул. П. Мирного, 19
Іваненко Ірина Миколаївна, завідувач відділення
Тел: (098) 316-98-12
E-mail: viddilennya_filologii@ukr.net