ВІДДІЛЕННЯ ІСТОРІЇ

 

Знов і знов, з віку в вік люди ставлять  собі питання: "Звідки ми? Хто ми? Куди ми йдемо?" Чим скрутніші часи – тим гучніше вони звучать. Вони наче заклик до сили, яка може чарівною силою вирішити всі колізії історичної долі, освітити минуле, прояснити майбутнє, наповнити змістом і надією сучасне.         

Зареєструватися

 


 

Організаційна структура відділення

Cекція "ЕТНОЛОГІЯ"

З нами ти зануришся у світ культурної спадщини українців, відкриєш для себе різноманіття обрядів та звичаїв, здійсниш подорож у світ уявлень та вірувань. Ми розкриємо перед тобою все багатство та різноманітність духовної та традиційної культури. З нами ти отримаєш можливість поглибити свій досвід участі в конференціях та експедиціях.

Cекція "ІСТОРІЯ УКРАЇНИ"

Секція "Історія України" – вивчає появу, становлення, розвиток державотворчих традицій українців, особливості існування української держави протягом різних історичних періодів.

Тобі до нас, якщо ти хочеш:

  • поглибити знання з історії України, вивчити маловідомі історичні явища та події;
  • освоїти методи самостійного опрацювання джерел і літератури;
  • отримати досвід дослідницько-пошукової роботи та написання науково-дослідницьких робіт;
  • розвинути вміння застосовувати набуті знання на практиці;
  • розібратися з вибором майбутньої професії.

Cекція "ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ"

  1. Розуміння сучасності: Вивчення та дослідження всесвітньої історії допомагає розуміти, як суспільства розвивалися і змінювалися протягом часу. Це дає контекст для розуміння сучасних подій, політичних, соціальних та економічних процесів.
  2. Врахування помилок минулого: Всесвітня історія нагадує нам про помилки, які були зроблені в минулому, та допомагає нам уникнути їх у майбутньому. Історичні події і приклади можуть слугувати навчальними матеріалами для прийняття розумних рішень і уникнення повторення помилок.
  3. Розширення світогляду: Вивчення та дослідження всесвітньої історії дозволяє поглиблювати своє розуміння різних культур, традицій та цивілізацій. Це допомагає бути більш толерантними, відкритими та сприймати світ із різних перспектив.
  4. Виховання громадянської свідомості: Вивчення всесвітньої історії сприяє розвитку громадянської свідомості та відповідальності. Воно формує знання про цінності, права та обов’язки, які лежать в основі суспільства.
  5. Розвиток аналітичних навичок: Вивчення та дослідження всесвітньої історії спонукає до розвитку аналітичних навичок, таких як критичне мислення, оцінювання доказів, аргументація та висновки. Ці навички є важливими для успіху в будь-якій сфері життя.

В цілому, вивчення і дослідження всесвітньої історії допомагає нам розуміти світ, в якому ми живемо, та навчає нас цінностей, які є основою гармонійного суспільства.

Cекція "АРХЕОЛОГІЯ"

Археологія – це наука, «озброєна лопатою», що вивчає давню історію людства за матеріальними рештками. Але не достатньо для цього взяти лопату і почати копати. На секції ти зможеш навчитись археологічним методикам досліджень, як теоретичним, так і практичним. Ти отримаєш навички роботи із науковою літературою і з археологічним матеріалом, навчишся відрізняти артефакти різних епох, освоїш уміння правильно науково описувати, фіксувати, обробляти і зберігати знайдені матеріали. Досліджуючи ту чи іншу проблему, ти навчишся писати реферати, наукові доповіді, науково-дослідницькі роботи, тези. Готуючись до конкурсу-захисту, ти опануєш мистецтво створення презентацій, постерів, вміння виступати на конференціях, доводячи свою думку. Багато з цих навичок тобі знадобиться і під час навчання у вищих навчальних закладах.

Cекція "ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО"

Якщо ти хочеш вивчати історію рідного краю, життя визначних українців та культурну спадщину малої батьківщини, тобі до нас – в секцію історичного краєзнавства. Тут ти дізнаєшся, що відбувалося на землі, де ти народився і живеш, що було до тебе, як жили твої прародичі, що переживали, з якими труднощами стикалися, як їх переборювали.

Ми допоможемо тобі сформувати системний підхід до вивчення історії, навички критичного історичного мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, синхронізувати події і процеси історії краю та історії України.  А також методики роботи з підручниками, історичними джерелами, візуальними документами;  використанню історичних документів, краєзнавчого матеріалу; дамо навички роботи у бібліотеках, архівах, музеях; допоможемо виробити навички створювати історичні портрети, описувати знайдений матеріал, набути досвід описувати історичні обставини, у яких діяла та чи інша людина.

Юні краєзнавці в процесі навчання в нашій секції здобувають навички проведення краєзнавчого дослідження, вчаться самостійно здобувати інформацію з різних краєзнавчих джерел, коригувати, інтерпретувати її, аналізувати, а також системно та критично осмислювати.

Долучившись до цікавих проєктів разом з науковцями музеїв міста Києва, ти можеш стати юним гідом та арткуратором.

Саме історичне краєзнавство якнайкраще розкриває нерозривний зв’язок історії рідного краю з історією України, допомагає усвідомити унікальність і неповторність історичної долі кожного регіону та населеного пункту, відчути причетність власної родини до цих процесів, допомагає сформувати бажання бути гідним спадкоємцем кращих традицій та здобутків мешканців своєї малої батьківщини.

Розклад роботи укомплектованих секцій

Увага! У розкладі можливі зміни. Для уточнення інформації про заняття звертатися напередодні до керівників секцій.

 

Конкурс-захист

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН.

Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей країни, формування в них патріотизму та демократичних цінностей, створення умов для виховання інтелектуального потенціалу нації.

 

Дізнатися більше про конкурс

 

 Керівники

 

Сивенко
Софія Максимівна

 
завідувачка
відділення історії


 

Маньковська
Руслана Вікторівна

керівниця секції історії України, провідна наукова співробітниця Інституту історії України НАН України, докторка історичних наук, доцентка, заступниця голови Національної спілки краєзнавців України, Заслужений працівник культури України

Владимирська
Ганна Овсіївна

керівниця секції історичного краєзнавства, викладачка, журналістка, мистецтвознавиця, письменниця, членкиня Спілки журналістів України, членкиня Міжнародної ради музеїв (ІКОМ)
 

Кухарська
Олена Миколаївна

керівниця секції археології, історик, археолог, протягом багатьох років керівниця гуртка юних археологів Київського Палацу дітей та юнацтва, Відмінник освіти України
 

Дмитрук
Володимир Іванович

керівник секції всесвітньої історії,  кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України, секретар Національної спілки краєзнавців України

 


 

Контакти керівників секцій  

секція "Етнологія"

Моїсеєнко 
Єлизавета Валеріївна

тел.: +380677078762

e-mail: method_department_kman@ukr.net 

секція "Археологія"

Кухарська 
Олена Миколаївна

тел.: +380501408240

e-mail: kuharel@meta.ua 

секція "Історія України"

Сивенко 
Софія Максимівна

тел.: +380955103932

e-mail: kman_history@ukr.net

секція "Історія України"

Маньковська 
Руслана Вікторівна

тел.: +380973119004

e-mail: ruslana_man@ukr.net

секція "Всесвітня історія"

Дмитрук 
Володимир Іванович

тел.: +380977518833

e-mail: dmytruk_v@ukr.net 

секція "Історичне краєзнавство"

Владимирська 
Ганна  Овсіївна

тел.: +380672555844

e-mail: kman_history@ukr.net

 


 

Учнівська експедиція в смт Верховина
«Музейне коло Прикарпаття»

 

Залиште заявку на навчання
у відділенні історії
та приєднуйтесь до учнів
Київської МАН

 

Як перші кроки у науці допомагають тінейджеру у подальшій особистісній реалізації? Дивіться це відео – і ви дізнаєтесь про цей «алгоритм» інтелектуального й характерного становлення особистості…

 

Календар заходів

 

 


 

Наші партнери

 

 


 

Контакти відділення історії


//facebook.com/groups/kmanhistory

Адреса: 01011, Київ, вул. П. Мирного, 19

Сивенко Софія Максимівна, завідувач відділення

Тел: (095) 510-39-32

E-mail: kman_history@ukr.net

 

Версія для друку Опубліковано: 19 Вересня 2021
Помилка...
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий E-mail.
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий пароль.
Реєстрацію підтверджено!
Увійдіть, використовуючи свій E-mail і пароль.