Хто такий Справжній Українець
Під час роботи круглого столу учасники не тільки обговорювали хто ж такий справжній українець, які риси йому притаманні, які погляди він відстоює, яку мову й віру боронить. Вони працювали в командах, спільно виконували завдання, занурювались в різні періоди державотворення, напрацьовували свої тлумачення духовних та національних цінностей.
А ще згадували слова Великих Українців – гідних, чесних, відданих, такі як:
«…ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути». В’ячеслав ЛИПИНСЬКИЙ.
«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі». В’ячеслав ЧОРНОВІЛ.
Розуміння гідності як першооснови соціального і правового буття кожного громадянина. Усвідомлення своєї громадської ваги, громадянського обов’язку, дотримання прав та свобод. Розвиток цивілізованого почуття власної гідності людини та виховання поваги й готовності захищати гідність інших людей. Це і є основні якості, риси та позиція Справжнього Українця.
І, на сьогодні, питання утвердження української національної та громадської ідентичності як складової забезпечення національної безпеки України та формування активної громадської позиції національно-патріотичного виховання – є першоосновою.
Надзвичайно пишаємось та безмежно вдячні, що серед присутніх був Остап Стасів ‒ учасник Революції Гідності, а нині – воїн ЗСУ.
Дякуємо за участь у заході директорові Інституту обдарованої дитини НАПН, доктору філософських наук Максиму Гальченку, директорові спеціалізованої школи І-III ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №85 Тетяні Федуновій, провідному фахівцю НЦ МАН України, раднику МАНУ Володимиру Васинюку, почесному посланнику освітян нескорених міст України Олександру Юрову.
Фото заходу тут.
«Всі ми – народ України». В’ячеслав ЧОРНОВІЛ.