МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА 2021
Проєкт «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення, перспективи» здійснюється в рамках міської комплексної цільової програми «Освіта Києва.
2019–2023 рр.» та підпрограми «Позашкільна освіта» КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» за підтримки Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Національної спілки краєзнавців України.
Мета проекту – реалізувати педагогічний потенціал музеїв у освітньому просторі Києва, засобами музейної педагогіки ефективно впливати на освітньо-виховний процес, сприяти активізації творчих здібностей учнівської молоді, розвивати її пошукову та дослідницьку діяльність, в умовах музейного середовища формувати у підростаючого покоління елементи наукового знання, світоглядні цінності, національну свідомість, в контексті реформування системи освіти України формувати сучасну особистість як «людину музейного типу».
ЗАХОДИ В РАМКАХ ПРОЄКТУ
19 листопада в межах проєкту «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення, перспективи» було проведено реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні.
В ході заходу було висвітлено події Революції Гідності, а безпосередні учасники поділилися своїми спогадами та наголосили, що ми повинні пам’ятати та не забувати героїчні сторінки історії нашої держави. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
7-8 жовтня співробітники Київської МАН взяли участь в IX Всеукраїнській науково-практичні конференції щодо проблем розвитку музейної педагогіки, питань сучасної інтерпретації історико-культурної спадщини й використання її потенціалу в освіті та вихованні дітей.
27 квітня в межах освітньо-культурологічного проєкту «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, перспективи, сьогодення» (до 35-роковин Чорнобильської трагедії) відбувся науково-практичний семінар «Екологічні наслідки Чорнобильської трагедії». Модератор заходу Лариса Яківна Карчина, методистка відділу методичної роботи.
У заході взяли участь близько 100 чоловік.
12 березня в межах освітньо-культорологічного проєкту «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення та перспективи» Київська МАН спільно з Гімназією НПУ імені М. П. Драгоманова, Музеєм «Становлення української нації» провели літературно-мистецьку композицію «Від романтика до пророка».
Під час заходу учні читали вірші та виконували пісні на слова Тараса Шевченка.