Воєнний рік не завадив міжнародним перемогам і високим досягненням вихованців Київської МАН

Воєнний рік не завадив міжнародним перемогам і високим досягненням вихованців Київської МАН Підсумки воєнного 22-23 навчального року у Київській Малій академії наук підведуть у форматі традиційної підсумкової сесії, яка запланована на 14 червня у концертній залі Київського національного університету культури і мистецтв. На заході буде відзначено переможців конкурсів та їх керівників, а також вручено спеціальні галузеві відзнаки закладу.

Протягом 2022-2023 н. р. року вихованці Київської МАН, долаючи виклики воєнного часу – повітряні тривоги, блекаути, частково дистанційне навчання,   здобули понад 150 перемог на всеукраїнських конкурсах науково-технічної творчості молоді. На міжнародних конкурсах науково-технічної творчості молоді у 2022-2023 н. р. році було здобуто 36 перемог у таких країнах як Польща, Швейцарія, Туніс, Канада, Тайвань, Хорватія та ін.

У міському етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту, організатором якого є Київська МАН, у 2023 році взяли участь 919 учнів столичних шкіл, переможцями фіналу Всеукраїнського конкурсу-захисту стали 46 наших юних дослідників.

Випускник Київської МАН Ігор Клименко 2022 року став кращим студентом-винахідником світу та отримав премію у розмірі 100 000 доларів, яку використав для вдосконалення свого винаходу –  дрона-міношукача.

Лауреатами стипендії Президента України стали 20 вихованців закладу, понад 50 – лауреатами стипендії Київської міської ради, лауреатами премії Київського міського голови за особливі досягнення у розбудові столиці України – міста-героя Києва стали  4 юних науковця Київської МАН.  

Юні винахідники закладу отримали 5 патентів на винахід; у наукових фахових журналах опубліковано близько 50 статей МАНівців столиці.

Організовано співпрацю Київської МАН та Освітнього центру Верховної Ради України; в рамках співпраці вихованцями академії взято участь у зустрічах із Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.

Вперше в історії Київської МАН організовано та проведено Міжнародну практичну конференцію «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: сфера культури», участь у якій взяли юні науковці з 5 країн. До партнерської підтримки заходу було залучено очільницю Бюро ЮНЕСКО в Києві К’яру Децці Бардескі, представників органів державної влади, а також відомих діячів галузей освіти, науки та культури України.

Організовано та проведено всеукраїнські конкурси, зокрема КрутеЗНО (конкурс нового аудіожанру – літкастів), Всеукраїнський конкурс юнацьких науково-технологічних проєктів – хакатон “Розумне та безпечне місто”, участь у якому взяли понад 30 команд із різних регіонів.

Традиційно діяльність Київської МАН широко висвітлюється у ЗМІ.

Для довідки:

Київська Мала академія наук – освітній заклад системи позашкілля столиці, основним напрямом діяльності якого є залучення учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності.

Вихованці Київської МАН створюють свої наукові проєкти у 71 секції 15 наукових відділень. Деякі відділення: безпеки і оборони, суспільних комунікацій, “Київ-столиця” – є ексклюзивними і працюють тільки в Києві.

Освітнім процесом, організованим Київською МАН, охоплено близько 2500 школярів м. Києва.

Версія для друку Опубліковано: 13 Червня 2023