Мовознавство в контексті наук і культури
Зі вступним словом виступила завідувачка відділення іноземної філології та зарубіжної літератури Кантурак Галина Миколаївна, після чого слово взяв керівник секції Кравченко Олександр Григорович, чия промова побіжно заторкувала такі питання, як поділ мовознавства на окремі підрозділи й дисципліни, суспільна роль мовознавства, його епістемологічна та когнітивна спрямованість, а також його взаємодія з іншими царинами знання та людської діяльності.
Наступні промовці висвітлювали питання, порушені у попередньому виступі, у більш деталізованому вигляді. Так, Малишкевич Поліна та Мисько Катерина розлого продемонстрували роль мовознавства в системи інших наук і його міжпредметні зв'язки. Доповідь Федоренка Андрія торкалася такого питання, як виконання мовою функції національного культурного коду та її вплив на формування національного ідентитету. Тези доповіді ілюструвалися цікавими прикладами з історії окремих країн, зокрема України. Останнім промовцем був Іванов Костянтин, який зупинився на питаннях формування наукової мови, зокрема на питаннях термінотворення.
Також конференція супроводжувалася живою дискусією і обміном думками з відповідних питань. Така діяльність свідчить про уміння учнів мислити в дотичному руслі і їхню здатність набувати навички проведення філологічного дослідження. Окрім того, конференції, на яких виступають учні, сприяють формуванню навичок публічного мовлення, що є важливим в контексті участі в конкурсі дослідницьких робіт.