Максим Веремій та Модель ООН

Максим протягом цього навчального року працювали в команді Київської МАН, яка брала участь у Всеукраїнській грі-моделюванні діяльності Верховної. Ради України «М18: ми – юні законотворці!». Вивчаючи діяльність українських політиків, Максим зацікавився як влаштовані та працюють міжнародні організації, зокрема ООН. Щоб дізнатись більше він взяв участь у заході unifMUN 167, який відбувся 28-29 червня 2025 року та на якому моделювалась робота Організації об'єднаних націй, а саме: Ради безпеки ООН (UNSC); Економічної і соціальна ради (ECOSOC та Ради з прав людини (UNHRC). Кожен учасник заходу представляв якусь країну світу і працював в одному з цих комітетів.
Максиму Веремію випало представляти Демократичну Республіку Конго в комітеті «Економічна та соціальна рада». Тема обговорення та опрацювання ‒ «Нелегальний видобуток корисних копалин та вплив на глобальну економіку».
Два дні були сповнені емоцій, вражень та набутого досвіду. А також неймовірного спілкування. Максим планує брати участь у подібних заходах і надалі й запрошує всіх небайдужих та зацікавлених вихованців Київської МАН приєднатись до нього. Сподіваємось це так і буде! Знання світової політики, розуміння глобальних проблем, які перетинають кордони, об’єднують різні культури і національності, та вивчення міжнародних відносин важливе для формування майбутніх українських та світових лідерів, побудови громадянського суспільства і не тільки. Дякуємо Максиму Веремію за прекрасну ініціативу й бажаємо подальших успіхів у його науковій та громадській діяльності!
Довідково:
Модель ООН – освітня ролева гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні поточних питань, які стоять на порядку денному в ООН.
Шляхом імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення ООН. Щорічно проходять сотні Моделей ООН у всьому світі, а 2009 року вперше відбулась Глобальна Модель ООН.
Взявши на себе роль посла в ООН, учасники відчувають складності формування міжнародної політики з перших рук. Кожен делегат представляє думку однієї держави-члена Організації Об’єднаних Націй, досліджуючи політику цієї країни і висуває ці погляди іншим делегатам.
Дебати контролюються за допомогою конвенцій і правил, заснованих на тих, які використовуються на справжніх міжнародних самітах. Мета полягає в досягненні консенсусу та репрезентації реакції міжнародної спільноти стосовно конкретної проблемної області. Ці офіційні заяви – так звані резолюції – містять колективні дії, які будуть прийняті для розв'язання цієї проблеми.
Захід був підготовлений ліцеєм №167 та проходив в приміщенні КМДА