«Відкриваючи мовний атлас світу» – сучасні крос-культурні студії

«Відкриваючи мовний атлас світу» – сучасні крос-культурні студії У рамках проекту «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в руках молоді: знати, зберігати, діяти» 27 лютого, до Міжнародного дня материнської мови, учні секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН взяли участь у сучасних крос-культурних студіях на тему «Відкриваючи мовний атлас світу». До заходу також долучилися учні та педагоги навчальних закладів м. Києва, які є членами ПАШ ЮНЕСКО, спеціалізованої школи-інтернату № 15, Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
З вітальним словом від організаторів до учасників звернулися: проректор з науково-педагогічної роботи Університету економіки та права «КРОК» Наконечна Н.В., директор КПНЗ «КМАНУМ» Поліщук І.Ю., керівник секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН Карчина Л.Я. У відеозверненні учасників заходу з Міжнародним днем материнської мови привітав праправнук Т.Г. Шевченка Микола Лисенко.

З передмовою до історії проголошення Міжнародного дня материнської мови виступили вихованці секції педагогіки Ковальчук Ангеліна, Данильчук Аліса та учні Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Координатор проекту, заступник директора Коледжу економіки, права та інформаційних технологій Рибак І.В. зробила екскурс до Мовного атласу світу.

У відеоматеріалах, які представили учасники, було наголошено, що мова – це духовний скарб нації, що саме ми, молодь, заради прийдешніх поколінь повинні зберігати і шанувати материнську мову, як це робили наші предки.Завідувачем кафедри психології Університету «КРОК», кандидатом психологічних наук Сингаївською І.В. було проведено психологічний тренінг «Комунікативна компетентність», під час якого учні вчилися застосовувати у конкретному спілкуванні знання мови, способи взаємодії з навколишніми й віддаленими людьми та подіями, опрацьовували навички  роботи у групах, вчилися володіти різними соціальними ролями.

Також працювали творчі студії для учнів і педагогів. Учні були поділені на команди і створювали «Мовний атлас України», який презентували учасникам заходу. А педагоги знайомилися з роботою громадської організації «Асоціація випускників «КРОК»».

Стало вже традицією під час таких заходів, в рамках проекту «Краплина в морі», проводити благодійну виставку-ярмарок робіт учнів спеціалізованої школи-інтернату №15 для дітей з наслідками поліомієліту та церебральним паралічем. Роботи учнів виготовлені на японську тематику, з нагоди проголошення 2017 року Роком Японії в Україні. Кошти від ярмарку будуть спрямовані на придбання необхідних для школи-інтернату речей.

Кожен навчальний заклад, який брав участь у роботі сучасних крос-культурних студій, був відмічений подякою від організаторів заходу, а кожен учень отримав сертифікат учасника і безкоштовне запрошення на участь у психологічному тренінгу.Версія для друку Опубліковано: 03 Березня 2018