Учень Київської МАН Олександр ГУР’ЯНОВ став призером 24-го Конкурсу молодих учених Євросоюзу

Сашко вирішив завдання, над яким працюють програмісти упродовж останніх п’яти років, – створив спеціальні криві для побудови цифрового підпису. На відміну від рукописного, його не можна підробити. А будь-яке внесення змін до документа, під яким він стоїть, одразу ж буде виявлено. Таким цифровим підписом сьогодні користуються бізнесмени, дипломати та звичайні громадяни. Утім, хакери постійно шукають ключів до електронного підпису і таки зламують його. Та Олександр зумів перехитрити комп’ютерних злодіїв.
«Я зосередився на еліптичній криптографії, зокрема на застосуванні кривих Едвардса в еліптичній криптографії, бо вони дають суттєву перевагу над традиційними кривими. Ці криві поки що не стандартизовані», – розповідає юнак.
Свою оригінальну розробку Олександр ГУР’ЯНОВ вдало презентував у Братиславі і отримав спеціальний приз від журі – поїздку на 7 днів в Інститут з охорони та безпеки громадян (IPSC). Розташований у муніципалітеті Іспра (Італія), він є одним із семи інститутів Об’єднаного дослідницького центру (JRC) Генерального директорату Європейської комісії. Місією Інституту є надання результатів досліджень і підтримка політики ЄС у прагненні до глобальної безпеки і щодо захисту європейських громадян від нещасних випадків, навмисних нападів, шахрайства і протиправних дій.
Конференція мала стендовий формат: учасники готували плакати і стояли біля стендів, розповідаючи всім охочим про свій проект. А під час перерв вони мали змогу прослухати пізнавальні лекції від Європейського Патентного Офісу та від EIROforum, що об’єднує сім міждержавних науково-дослідницьких організацій з їх інфраструктурами та лабораторіями. До цього наукового центру належать: Європейська організація з ядерних досліджень (ЦЕРН), Європейська угода з розробок у галузі термоядерного синтезу, Європейська лабораторія молекулярної біології в м. Гайдельберг (Німеччина), Європейське космічне агентство, Європейська організація астрономічних досліджень у Південній півкулі, Загальноєвропейська установка синхротронного випромінювання та Інститут Лауе-Ланжевена.
Завершилася міжнародна наукова конференція урочистим прийомом у Словацькому національному театрі та святковою вечіркою для учасників, кожен з яких, напевно, за ці п’ять днів відчув свою належність до великої європейської наукової спільноти.
За матеріалами: http://man.gov.ua/