Тривають урочисті заходи з нагоди початку нового навчального року

Тривають урочисті заходи з нагоди початку нового навчального року 15 вересня у конференц-залі Київського міського будинку вчителя відбулася урочиста подія – настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді. Зібрались учні, батьки, педагоги, перші особи української науки, почесні гості. І дуже приємною несподіванкою для всіх стало долучення до нашого заходу випускниці Київської МАН, переможниці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, а сьогодні – студентки І курсу юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Але про це трохи згодом.


Отже, першою з вітальним словом до майбутніх МАНівців звернулася гостинна господиня заходу – Чепурна Світлана Валеріївна, завідувач педагогічного відділу Київського міського будинку вчителя. Вона зазначила, наскільки зараз  важливим є залучення до дослідницької роботи найкращих представників  шкільного товариства, підтримка прагнень молодих науковців, розвиток інтелекту та спрямування енергії юних на досягнення нових обріїв майбутнього української науки. Світлана Валеріївна також ознайомила присутніх із проектами Київського міського будинку вчителя та запросила до участі в них.

До присутніх звернулися: Холод Олександр Михайлович, професор кафедри журналістики і міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв, доктор філологічних наук;провідний науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевськогота наш багаторічний партнер і добрий друг – Кучеренко Микола Олександрович. Доповідачі підкреслили надзвичайно важливу роль Малої академії наук у навчанні та вихованні школярів. Наголосили на тому, що однією із найважливіших умов успішного розвитку нашої держави є створення системи безперервного навчання обдарованої особистості. І запорукою успішної роботи такої системи є організація навчального процесу, який започатковує технологію пошуку обдарованих учнів та створює умови для розвитку їхнього природнього творчого потенціалу. Саме такою організацією є Київська Мала академія наук, зокрема відділення філософії та суспільствознавства. Побажали успіхів та натхнення у наукових розвідках, досягнення нових вершин та здійснення мрій і бажань.

Також привітали почесне зібрання такі відомі гості: Магда Євген Валерійович – директор Центру суспільних відносин, політичний експерт, доцент Видавничо-поліграфічного інституту НТТУ «КПІ», кандидат політичних наук; Губань Радим Васильович – доцент кафедри правознавства Інституту політології та права НПУ імені М.П. Драгоманова, голова журі секції правознавства ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, кандидат юридичних наук. Вони підкреслили надзвичайно важливу роль Малої академії наук у навчанні та вихованні школярів, прищепленні їм поваги та любові до науково-дослідницької діяльності, наголосили, що загалом вершини, і зокрема наукові, підкоряються наполегливим, молодим, талановитим та працьовитим. А тому відданість своїй справі у майбутньому зазвичай стає запорукою великого успіху.

Модератор зустрічі, завідувач відділу навчальної роботи, керівник секції педагогіки Карчина Лариса Яківна привітала молодих і творчих майбутніх науковців із початком нового навчального року та наголосила, що рік у рік  МАНівська сім’я стає більшою, адже кількість вихованців постійно зростає, а з нею збільшується потяг до нових інноваційних можливостей, що у свою чергу сприяє та спонукає до діяльності у позашкільних закладах з метою власного розвитку. Лариса Яківна також розповіла про міжнародний освітній проект Київської Малої академії наук та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в руках молоді: знати, зберігати, діяти. Україна-Греція»і підкреслила, що  прагнення молодого покоління до нових звершень  досягається особистими кроками та плідною співпрацею керівників секцій відділення із кожним вихованцем.З підсумками роботи відділення за 2014−2015 навчальний рік та планами на майбутнє виступила його завідувач – Кот Тетяна Юріївна. У своїй промові, що супроводжувалася мультимедійною презентацією,  детально поінформувала про досягнення відділення, заплановані наукові та культурно-просвітницькі заходи, реалізацію цікавих проектів, запровадження нових програм, конференції, творчі зустрічі, конкурси та екскурсії. Тетяна Юріївна поінформувала школярів про розклад роботи наукових секцій та познайомила із їх керівниками, які запевнили у всеохопній допомозі щодо вибору теми науково-дослідницької роботи, умов проведення конкурсу-захисту та його складових, сучасних форм та методів її презентації та радо запросили до зустрічі й більш детального обговорення усіх питань після завершення свята.

Приємним сюрпризом для усіх присутніх став виступ нашої випускниці – переможниці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, а нині – студентки І курсу юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Шрам Єлизавети. Вона з радістю поділилася своїм досвідом та сьогоднішніми здобутками, розповіла про свою науково-дослідницьку роботу, зауваживши про надзвичайну важливість навчання у Київській Малій академії наук, що не просто дало їй змогу поглибити свої знання у сфері юриспруденції, але й допомогло втілити в життя мрію – вступити до юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, подякувала Малій академії наук, педагогам та викладачам, які допомогли їй зорієнтуватись у колі своїх інтересів та визначитись із майбутньою професією.Урочистості добігли кінця, попереду новий напружений, цікавий, наукоємний навчальний рік!Успіхів, вам, юні дослідники, нових починань та досягнень!Версія для друку Опубліковано: 18 Вересня 2015