Секція «ГІС у географії» запрошує!!!

Секція «ГІС у географії» запрошує!!! Розпочався новий навчальний рік і у Київській Малій академії наук учнівської молоді, тож 15 вересня ТОВ «Майкрософт Україна» знову гостинно відкрило свої двері перед учнями-членами секції «ГІС у географії» відділення наук про Землю. Зустріч відбувалася у форматі відкритого організаційного заняття, до проведення якого були залучені учні та вчителі київських шкіл.


Перше заняття – це завжди підсумок та обговорення перспектив діяльності, а саме: основного змісту, форм та методів організації навчально-виховної роботи секції, науково-дослідницької діяльності та розвитку її нових напрямків. Зокрема, мова йшла про можливість проведення досліджень з питань, які стоять на межі декількох природничих наук, з використанням новітніх інформаційних технологій, що є основою роботи даної секції й тією інновацією Київської МАН, яка зацікавлює і приваблює сучасних школярів.       У ході зустрічі чільне місце було відведено питанням реалізації І етапу проекту «ГІС крокує до школи. Розумна карта міста Києва» та презентації відкритого конкурсу телесюжетів та сценаріїв «Цікаво про цікаве», ініційованого КМАНУМ, а також можливої участі членів секції у цих заходах. Увазі учасників заходу були запропоновані положення про проект та конкурс, особливості підготовки проектних і конкурсних матеріалів, критерії оцінювання, форми й терміни їх подачі.

 Несподіванкою для присутніх став виступмолодого талановитого художника, фотографа, кінематографіста Роберта Ранда – переможця  фестивалю «Molodiya festival – 2013» у номінації «Приз глядацьких симпатій». Необхідність його участі була продиктована нагальними потребами консультування учнів з питань сценаристки, режисури, монтажу відеоматеріалів як частини презентаційної роботи в рамках проекту та конкурсу.Роберт  Ранд  ознайомив усіх з тонкощами мистецтва кінематографії –  елементами продюсерства, сценаристики, режисури, операторської справи й монтажу відеосюжетів.Було продемонстровано фільми молодого митця – «Хроніки Бодхисаттви», «Juggernaut», які викликали у присутніх захоплення та жваве обговорення.

У ході спілкування, після перегляду учнівських відеоробіт, пан Роберт звернув увагу старшокласників на особливості формування сюжетної лінії, вибору ракурсів  зйомки, методів забезпечення статичності зображення,  передачі кольорів кадру в залежності від освітлення, художнього оформлення монтажу відеострічки, відповів на численні запитання щодо його захоплень та кінематографічної майстерності.Організатори заходу Людмила Ніколенко та Світлана Бревус (завідувач і методист відділу впровадження інформаційних та інноваційних технологій  КМАНУМ) висловили щиру вдячність: Роберту Ранду – за корисні поради; Роману Рудюку, керівнику програми «Партнерство в навчанні» ТОВ «Майкрософт Україна», – за технічне  забезпечення заходу.Версія для друку Опубліковано: 30 Вересня 2014