Економічна дипломатія

Економічна дипломатія 19 травня вихованці відділення філософії та суспільствознавства, на чолі із завідувачкою Тетяною КОТ, знову зустрілись онлайн та поринули у двогодинний інтерактив.

Темою чергового заняття, що було презентовано під час ексклюзивного курсу чинного проєкту Київської МАН «Освітня дипломатія» в рамках міжнародного проєкту «Родзинки дипломатії», стала тема: «Економічна дипломатія». Для молодих науковців такі зустрічі стали традиційними. І традиційно почесним спікером був Надзвичайний та Повноважний Посол України в державі Кувейт пан Олександр БАЛАНУЦА.

На початку зустрічі Тетяна Юріївна та Олександр Олександрович привітали юних науковців відділення із Днем науки, святом, що об’єднує в наукову спільноту усіх учених та зірковим виступом команди відділення у фіналі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. А нам є чим пишатись! Всі учасники Конкурсу стали переможцями та посіли призові місця! Спільним меседжем-побажанням звучали слова: «Наукою займатись круто, вона об’єднує світ. Кожен може стати супергероєм та супернауковцем, варто лише повірити в себе, у свої сили та впевнено йти до мети!»

Кожне заняття курсу має свою особливість, свою родзинку. Не стало виключенням і сьогоднішнє. Спробувати себе, випробувати свої сили та стати співдоповідачем Надзвичайного та Повноважного пана Посла виявили бажання не менш зіркові вихованці відділення – Катя ВОЛОСЕВИЧ та Рома ДМИТРИШИН.

Звичайно, що під час презентації своєї теми: «Економічна дипломатія як інструмент взаємодії між державами», молоді спікери хвилювались. Ще б пак! Сам пан Посол, людина, що творить історію взаємин та взаємодії України та Кувейту був слухачем та активним учасником дискусії. Але варто наголосити, що виступ був вдалим, Роман та Катя стали сьогодні супергероями-науковцями. Окрім власне, самої презентації, учні запропонували дискусію, до якої також ґрунтовно підготувались. Ось лише деякі аспекти, які були артикульовані: як ви думаєте, яким чином можна збільшити товарообіг України з Кувейтом?  В які сфери України ви порадили б інвестувати Кувейту та навпаки?      Що треба зробити Україні, щоб покращити свої навички в економічній дипломатії? Як ви пропонуєте ці зміни реалізовувати? Погодьтесь – це «дорослі» питання. І вони до снаги нашим суперМАНівцям.

Безперечно цікавою, пізнавальною, яскравою та інформативною була розповідь від пана Посла про те, що таке міжнародні економічні відносини, які існують міжнародні економічні організації, які українські товари є в Кувейті, приклади успішної взаємодії та співпраці між Україною та Кувейтом. Олександр Олександрович надзвичайно талановитий оратор, і ми щиро вдячні, що можемо ось так, майже по домашньому спілкуватись із високим держпосадовцем і при цьому бути вільними у висловлюваннях та власних судженнях. Пишаємось тим, що Пан Посол Олександр БАЛАНУЦА працює разом із КМАНівцями, надихає їх мудрими порадами та настановами. Власним прикладом доводить, що: «Кожного ранку, кожен, має стати кращою версією себе самого!»

Традиційно двогодинна комунікація, що відбулась, була надзвичайно цікавою, глибоко пізнавальною і, ми впевнені, виключно корисною для наших вихованців. Відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН висловлює найщирішу вдячність Панові Послу Олександру БАЛАНУЦІ за таку крутезну комунікацію.

І традиційно нашу зустріч ми записали, адже хто не зміг долучитись до заходу, може його переглянути та прийти до нас наступного разу. Сподіваємось, вам також буде цікаво. Повну версію нашої онлайн-зустрічі ви знайдете на нашому сайті.

Тож приємного перегляду! Далі буде!

 

Версія для друку Опубліковано: 20 Травня 2021