«Земля у вібрації душі» або НАУКА – КОСМОС!

«Земля у вібрації душі» або НАУКА – КОСМОС! «Земля у вібрації душі» – звучить красиво, особливо у Міжнародний день філософії. Тут є про що подумати, пофілософствувати. І, все ж таки, це назва Міжнародного проєкту українсько-польських молодіжних обмінів «Земля у вібрації душі» («Earth in the vibration of the soul»), присвяченого 30-річчю Української молодіжної аерокосмічної асоціації «Сузір’я».

Мета проєкту – посилити ініціативи молоді в охороні навколишнього середовища як однієї з актуальних викликів сучасності, отримати нові знання про екосистему та довкілля, екології космосу та «зеленої» екології,  розвивати практичні навички з екологічної економіки.

Представники відділення Екології та аграрних наук Київської МАН взяли участь у роботі секцій. В рамках заходу були проведені тематичні семінари, одним з яких був «Земля як явище у Всесвіті». Його модератором виступив Володимир Іванович Назаренко, керівник секції «Екологія» відділення Екології та аграрних наук Київської МАН, провідний науковий співробітник Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України. Своїм учнями та випускниками відділення він розповів про важливість та актуальність наукових досліджень нашої молоді саме під час навчання у Київській МАН. Паралельно з темами своїх основних науково-дослідницьких робіт учні секції екології дізнались про досвід попередніх КМАНівців. Саме їх дослідження й були представлені на секції «Земля як явище у Всесвіті».

  • Анастасія Гладиш, магістр Національного університету біоресурсів і природокористування України, розповіла про «Освітні програми спільного українсько-американського експерименту» («Educational programs of the joint Ukrainian-American experiment»).
  • Анастасія Кириченко, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка дослідила «Хронологію та проведення українсько-американських науково-освітніх програм з космічної біології» («Chronology and holding Ukrainian-American science and educational programs on space biology»).
  • Олександр Чалий, студент коледжу «Університет сучасних знань», вивчав питання «Популяризації космічних досліджень через участь у міжнародних освітніх програмах»  («Popularization of space research through participation in international educational programs»).
  • Єлизавета Чала, студентка Київського національного лінгвістичного університету розповіла про «Дослідження нативних мікробних ценозів ризосфери Arabidopsis thaliana у штучних субстратах» («Investigation of native microbial cenoses of Arabidopsis thaliana rhizosphere in artificial substrates»).
  • Віктор Безпалько, студент Національного університету «Києво-Могилянська академія» представив тему «Досвід участі членів Київської Малої академії наук у Всеукраїнській та Міжнародній науково-освітній діяльності» («Experience of participation of members of Kyiv Academy of Sciences in All-Ukrainian and International of scientific and educational activities»).

До речі, робота секції велася англійською мовою. Наших випускників  це не збентежило, адже всі вони вже неодноразово були на конкурсах  міжнародного рівня, де обов’язкова умова – доповідь англійською мовою.

Наука не стоїть на місці. Ми постійно розвиваємось, кожен день досліджуючи щось нове. Тому, якщо Ви з Київською МАН, то можете написати конкурентоспроможну дослідницьку роботу. А потім з нею брати участь у заходах різного масштабу, починаючи від представлення своєї роботи на шкільному рівні, а потім можливі й перемоги на міжнародних конкурсах та участь в освітніх міжнародних програмах різних країн.

 

Ну, що?

Розвиваємось та міняємо світ разом?!

Версія для друку Опубліковано: 19 Листопада 2021