Запит на правду та пам’ять про геноцид
Навчально-просвітницьке заняття-реквієм на вшанування пам’яті жертв голодоморів «Карта пам’яті» відбулось у відділенні філософії та суспільствознавства. Під час заняття говорили про страшні речі: голод, смерті, канібалізм, обговорювали наскільки важливо пам’ятати, зберегти та показати всьому світові докази знищення українців. Умисного знищення.
Цьогоріч у МВС України презентували електронну мапу понад двох тисяч випадків канібалізму під час Голодомору 1932-1933 років.
«Мапа розміщена на порталі МВС. Вона відображає географію випадків канібалізму, які були зафіксовані і задокументовані під час Голодомору 1932-1933 рр. радянськими каральними органами. МВС у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало відповідні архівні документи. Спеціалісти МВС розробили електронну мапу та нанесли на неї електронні копії архівних кримінальних справ. Електронний ресурс унаочнює масштаби та жахіття злочину геноциду, вчиненого проти українців комуністичним режимом на чолі зі Сталіном». (https://mvs.gov.ua/news/u-mvs-prezentuvali-elektronnu-mapu-ponad-dvox-tisiac-vipadkiv-kanibalizmu-pid-cas-golodomoru-1932-1933-rokiv)
Важко не тільки говорити про той час, події, важко осягнути сутність та повірити, що все, що відбувалось було реальним. Але потрібно знаходити сили, не впадати у відчай від гіркої правди і, головне, пам’ятати.
На знак вшанування вихованці відділення, учні ліцею № 13 запалили Свічки Пам’яті. Маємо знати найтрагічніші сторінки нашої історії, не допустити фальшування та фальсифікацій.
Навчально-просвітницький захід був проведений в межах заходів національно-патріотичного виховання відділення філософії та суспільствознавства тематичного блоку «Україна – країна можливостей» та реалізації проєкту «Незламність – генетичний код українців».