Юридичне просвітництво: Федеральний Конституційний Суд Німеччини

Юридичне просвітництво: Федеральний Конституційний Суд Німеччини Плідна співпраця відділення філософії та суспільствознавства та Конституційного Суду України продовжується. Відбулась надзвичайно цікава зустріч, яка була присвячена історії створення, становлення та сьогодення Федерального Конституційного Суду Німеччини.

У своїх виступах судді Федерального Конституційного Суду Німеччини у відставці проф., д-р Райнґард ҐАЙЄР та проф., д-р Удо ШТАЙНЕР розповідали про особливості, історію становлення та функціонування Федерального Конституційного Суду Німеччини. Вищий юридичний орган був створений Парламентською Радою для всебічного захисту верховенства права, задля запобігання порушенням принципів верховенства права з боку держави та правової визначеності для громадян. Окремо було зазначено, що він є самостійним і незалежним конституційним органом, який не підпорядковується жодній іншій владі, розглядає справу з урахуванням елементів факту та права.

Цікавими та пізнавальними були повідомлення Ангели ШМАЙНК, представниці Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ) – керівниці проєктів по Україні, щодо функціонування інституту конституційної скарги.

Просвітницький захід зібрав широке коло однодумців, школярів – майбутніх правозахисників та законотворців, студентів ЗВО, юристів-практиків та знавців юриспруденції. У заході також взяли участь судді Конституційного Суду України: Олег ПЕРВОМАЙСЬКИЙ, Олександр ПЕТРИШИН, ректор Національної школи суддів України Микола ОНІЩУК. Захід модерувала беззмінна подвижниця конституційної просвіти – Галина ЮРОВСЬКА.

Щиро дякуємо Конституційному Суду України за запрошення, співпрацю, просвітництво та виховання юридичної культури в інтелектуальної молоді України.

Версія для друку Опубліковано: 12 Квітня 2024