Студія запитань та відповідей. Артем Гончаренко

Студія запитань та відповідей. Артем Гончаренко Дізнавайтеся від нашого випускника, а нині успішного бізнесмена Артема Гончаренка що згадують про Київську МАН її випускники.

Дякуємо Артему Гончаренку, керівнику Інститут ветеранів «Архітектура стійкості» КНУБА, президенту ITTA - International Technology Transfer Association, випускнику Київської МАН, який поділився своїм досвідом!

  1. Ви є випускником Київської МАН. В якому віці Ви створили свій перший науковий проєкт, чому він був присвячений і що Вам найбільше запам'яталося з КМАНівського життя?

«Свій перший науковий проєкт я створив у 8 класі, коли мені було 14 років. Це був момент, коли я вже чітко усвідомлював, що і для чого роблю. Проєкт був присвячений тваринам, захворюванням собак, а був і другий з фізики. Й те й те я хотів об’єднати завдяки ІТ.

А з КМАНівського життя найбільше запам'яталася атмосфера – це була не просто освіта, а середовище однодумців, де ти міг вільно досліджувати, ставити питання, дискутувати й отримувати підтримку від досвідчених науковців. Конкурси, семінари, конференції – все це формувало спосіб мислення, який потім дуже допоміг у житті. Ще можна було замість фізкультури чи додаткових уроків поїхати на збори МАН, і там зайнятись справжнім прикладним дослідом, а не розглядати його в книжці».

  1. КМАНівський досвід допомагає Вам як бізнесмену? І взагалі: що по життю Вам дав МАН?

«Безумовно, допомагає. В Київській МАН я навчився ключових навичок: аналітичному мисленню, дослідницькому підходу до будь-якої задачі, системному баченню проблеми. Це все важливо і в бізнесі, і в управлінні проєктами. Також КМАН допомогла розвинути навичку презентувати свої ідеї, аргументовано доводити власну думку та працювати з командою. Ці вміння я зараз використовую у всіх своїх ініціативах – від освітніх проєктів до бізнесу й реабілітаційних програм для ветеранів. Навчання в Київській МАН загартовує характер і вчить працювати над складними проєктами, не боятися амбітних цілей та постійно шукати нові рішення. А ще спілкуватись і доносити свою думку».

Версія для друку Опубліковано: 17 Квітня 2025