Скарби Землі - інтерактивна екскурсія для вундерМАНівців
Юні дослідники разом зі своїми батьками, у супроводі завідувачки відділення наук про Землю Тетяни Володимирівни Слободянюк й керівниці секції метеорології та кліматології відділення Валентини Олексіївни Рудої відвідали робочий музей Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка, створений співробітниками інституту.
Завідувач відділу геології та геохімії рудних родовищ інституту, старший дослідник, доктор геологічних наук (петрологія), керівник секції геології, гідрогеології та геофізики Київської МАН Віталій Васильович Сукач, зустрів екскурсантів, провів їх коридорами інституту, розповів про його важливу роботу та унікальну колекцію музею.
Інститут є єдиним в системі НАНУ і провідним науковим центром в Україні з визначення віку гірських порід ізотопними методами та вивчення ізотопного складу важких радіоактивних елементів.
Наукові інтереси інституту зосереджені на розміщенні родовищ металів, радіоактивних елементів та докембрійських утворень в Українському щиті (багатоярусній тектонічній плиті, яка характеризується різноманітністю кристалічних порід магматичного й метаморфогенного походження, представлених різноманітними гнейсами, амфіболітами, кварцитами, кристалічними сланцями, які прорвані гранітами й іншими виверженими породами).
Безпосередньо в музеї інституту екскурсанти ознайомилися з величезною колекцією мінералів та гірських порід, яку зібрали співробітники інституту по Україні та всьому світу. Мінералогічна колекція нараховує на сьогодні понад 7000 зразків. Серед них чимало рідкісних мінералів. Це, зокрема, сакураїт, лонгбаніт, інезит, ридмержнерит та багато інших. Доволі різноманітна географія зразків — вона охоплює всі шість континентів та понад 50 країн світу.
Діти та їх батьки були у захваті від побаченого різноманіття форм та кольорів мінералів.