Щоденник конкурсу. Тренди.
Ми вже розповідали про Тимофія Кацюбу, який створив канал, присвячений комахам, а тепер знайомимо вас з юною літераторкою Мією Серебряник, яка у своєму інстаграм-акаунті ділиться із підписниками власними творами, а коло її підписників сягає 6000 ! І це рівень дорослого майстра, до якого приходять за цікавими образами та літературними ідеями!
Олександра Поврозник, ще одна цьогорічна учасниця конкурсу у відділенні української філології, стала ініціатором дуже цікавої справи ‒ вона планує створити свій телеграм-бот, у якому будуть розтлумачені українські прислів'я Це допоможе його користувачам зробити свою мову більш барвистою та дотепною!
Кожен учасник Конкурсу є унікальним, але ми особливо радіємо і пишаємось, коли наші юні дослідники роблять відкриття, якими могла б збагатитися і "доросла" наука! Юний літературознавець Михайло Мазур працював з архівами щодо життя Михайла Стельмаха. І завдяки цим архівам зумів зробити відкриття щодо походження дідуся письменника. А це, своєю чергою, допомогло побачити нові мотиви у творчості письменника.
Тренди бувають різні. Зі зрозумілих причин, починаючи з минулого року стають традиційними роботи, в яких наші вихованці, набувши якогось позитивного закордонного досвіду, прагнуть вдосконалити відповідний аспект української дійсності. Цьогоріч Ірина Вірич, вихованка відділення наук про Землю, створила проєкт «Етнографічні атракції як дієвий спосіб створення привабливого іміджу гірської місцевості (на прикладі регіону Підгалля, Польща)». І це дуже тішить! Адже це є свідченням, що думки наших дітей линуть в Україну, і вони прагнуть зробити її кращою!
А ще хочемо написати про роботу, за яку її авторці Анастасії Цівкач хочеться просто подякувати: «Пам'ять про захисників України у столиці держави (тематична екскурсія для підлітків)».
І ще один тренд, якого б краще не було… Починаючи з минулого року традиційними стають теми досліджень, у яких вивчаються наслідки для нашої держави російсько-української війни. І в секції «Релігієзнавство» відділення філософії та суспільствознавства таких робіт було 30%. Конкурсанти досліджували вплив російсько-української війни на релігійну свідомість молоді. Але такі роботи певною мірою є запорукою успішного повоєнного відновлення України, адже будь-яке відновлення починається з аналізу поточної ситуації.
Чекаємо на цікаві тренди від наступних учасників Конкурсу!