Щоденник конкурсу. Екватор

Щоденник конкурсу. Екватор «Екватор» Конкурсу! Тому закономірно, що серед учасників нашого інтелектуального змагання вже є особистості з якимись індивідуально яскравими досягненнями. Тому сьогодні - про особистості...

Звичайно, окреме місце серед переможців посідають ті, хто набрав максимальну суму балів ‒100. Першим таким переможцем цьогоріч став наш торішній  герой ‒  Владислав Федорцов-Крижний, вихованець відділення економіки. Минулого року Владислав став одним з кращих економістів на Всеукраїнському етапі й за це отримав стипендію Президента України. Восени він брав участь у проєкті «Київська МАН — територія можливостей, розвитку і перемог», і ви могли побачити його портрет на рекламних банерах у метро. Але головне, мабуть, чим він увійде в історію Київської МАН, це те, що він веде для наших вихованців свій освітній курс щодо розвитку криптовалют у світі й в Україні. Ми вітаємо Владислава і сподіваємось, що його успіхи цього року будуть не менш тріумфальними, ніж минулого.

Ще цікаве досягнення на нашому Конкурсі: Білоус Михайло, якому 12 років, на сьогодні є наймолодшим переможцем нашого міського етапу. Він виборов 2-ге місце у секції "Екологія". І це доводить істину, що талант і наполегливість допомагають здобути успіх навіть у юному віці!

А ще ми хочемо вам представити неймовірну дівчину ‒ Олександру Пишну, вихованку секції «Астрономія». Ви тільки замисліться,  який рівень складності того, чим займається Олександра: сьогодні астрономи отримують багато інформації про відкриття нових об'єктів різної природи з космічних і наземних телескопів. Як розібратися у такому величезному обсязі несистематизованої інформації? Звісно, створивши комп'ютерну програму, яка аналізуватиме декілька сотень фотометричних моделей поведінки транзієнтних об'єктів (наднових зірок). Свій науковий проєкт Олександра захищає не лише у нашому Конкурсі... Роботу над ним вона розпочала влітку, а вже восени доповіла перші результати на конференції  по космічній місії GAIA на Мальті. Доповідь зацікавила багатьох науковців, і Олександрі запропонували в майбутньому співпрацювати з платформою BH TOM (Менеджер спостереження таргетів-чорних дір) з імплементуванням її методу. Наступні пів року в Олександри пішли на вдосконалення програми. У найближчих планах — доповідь на конференції Young Scientists' Conference on Astronomy and Space Physics і публікація роботи в одному з престижних астрономічних журналів Європи. Вкотре переконуємось: «дитяча» наука може бути абсолютно «дорослою»!

І на завершення нашої сьогоднішнього знайомства — відеоімпресія від конкурсу юної геологині Анастасії Романчук. Послухайте Анастасію і переконайтесь: за великим рахунком, участь у Конкурсі — це те, що дарує позитивні емоції. І насправді це чи не найважливіший його результат — адже радість від того, що ти зробив, сприяє  самоствердженню особистості та зміцнення її віри у себе.

Наука дарує радість відкриттів!

 

Версія для друку Опубліковано: 16 Лютого 2024