Римський статут та Міжнародний кримінальний суд
21 серпня 2024 року Верховна Рада України ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, після набрання чинності якого, Україна стане 125-ю державою-учасницею.
Кожен злочин має бути розслідуваний, а винуватці притягнені до відповідальності. А особливо, якщо це – міжнародні злочини, злочини проти людяності, геноцид, воєнні злочини, злочин агресії.
Створення міжнародного суду, який би здійснював розслідування, міг би запобігати кривавим конфліктам та карати винуватців, остаточно було зафіксовано 17 липня 1998 року, ухваленням документа, який згодом дістане назву – Римський статут. Відбулось це на дипломатичній конференції в Римі.
Пані Галина розповіла про роботу міжнародних кримінальних трибуналів, про мотиви створення Міжнародного кримінального суду, шлях його створення, що підлягає класифікації як тяжкі злочини, що загрожують миру, безпеці та добробуту світу.
Безперечно цікаво та корисно було розібратись у структурі Міжнародного кримінального суду та юрисдикції, яка ділиться своєю чергою на просторову та часову; хто та як може подавати звернення до Міжнародного кримінального суду; як здійснюються розслідування.
Впевнені, що такі заходи є актуальними та потрібними. Вони відкривають ще більше можливостей перед нашими пошуковцями, такі як занурення та усвідомлене вивчення різних галузей права, а допитливі вихованці відділення філософії та суспільствознавства продовжують набувати нові знання.
Щиро дякуємо Конституційному Суду України за запрошення, співпрацю, просвітництво та виховання юридичної культури в інтелектуальної молоді України.