Психологічний стан українців внаслідок війни: очікування vs реальність

Географія учасників з різною науковою спрямованістю охопила Україну, Англію, Італію, Канаду та Францію. А тема була присвячена важливому аспекту ‒ «Трансформація соціально-психологічного стану українського суспільства внаслідок російської агресії».
Доктор Антоні Спека (політолог, науковець Університету Східної Англії, фахівець з вивчення Арктики) відзначив важливість співпраці та підтримки українських вчених і освітян на міжнародному рівні в тяжкий для України час. Відмітив важливість голосу молоді, яка має вірити у перемогу й у свої наукові здібності, підвищувати свій творчий потенціал.
Володимир Назаренко, керівник секції «Екологія» відділення Екології та аграрних наук Київської МАН, провідний науковий співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, звернув увагу на специфіку освітнього процесу, його трансформації в умовах війни.
Денис Головань (аспірант МакГілл Університету (Монреаль, Канада), випускник Київської МАН) навів чисельні факти непоправної шкоди екології України.
Вікторія Синиця (студентка юридичного факультету Державного університету інфраструктури та технологій (Київ) розповіла про воєнні злочини проти українців, порушення не тільки міжнародних конвенцій правил ведення війни, а й конвенції прав людини.
Софія Богорош (молода художниця, Італія) наголосила на величезному значенні мистецтва в житті народу, спадкової ідентичності нації. Мисткиня повідомила про підтримку українців в Італії, яку вона постійно відчуває під час проведення різноманітних громадських культурних заходів та в повсякденному спілкуванні.
Громадський рух в підтримку України міг би бути значно суттєвішим! І це можливо лише за умов повної обізнаності за те лихо і шкоду, руйнування, які спричиняють нападники населенню, екології, історичним та культурним цінностям, продовольчій базі, створюючи загрози та катастрофи починаючи від локального і до планетарного масштабу. Одним з таких прикладів є загроза зникнення майже 700 видів тварин і понад 800 видів рослин, частина з яких занесена до Червоної книги… І це лише маленька частинка того лиха!
В цілому всі доповідачі відзначили, що відчули суттєву підтримку закордонних колег і спільноти народу України в його боротьбі за незалежність і територіальну цілісність!