Прапор на вершині!
23 серпня в Україні відзначається День Державного прапора. Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодні. Ритуальну символіку поєднання цих барв пов'язують ще з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть.
Прапор – символ нашої єдності, який наші вихованці беруть з собою на конкурси за кордон й під час сходження у гори. Саме так, як це зробила випускниця відділення Екології та аграрних наук Київської МАН та спеціалізованої школи I-III ступенів № 82 з поглибленим вивченням англійської мови ім. Т. Г. Шевченка, лауреатка стипендії Президента України Анастасія Шпак.
Минулого разу ми з Анастасією здійснили віртуальну подорож Трускавцем, до якої ви також можете долучитися та переглянути за посиланням: https://kman.kyiv.ua/ua/novyny/Tam-de-ya-Truskavec1
Цього ж разу ‒ подорож «Там, де я...»: найвищий флагшток України».
КМАНівка поділилася з учасниками заходу своїми враженнями від сходження на Говерлу: «Безперечно, кожен, хто підкорює вершину, пізнає це неймовірне відчуття героя-першовідкривача, дослідника, невгамовного сміливця. Але не лише цього варто шукати у горах. Така мандрівка дарує море позитивних емоцій, змушує вас задуматися про насправді важливе. На стежках Говерли вас чекають як веселі жарти, так і відверті розмови».
Наостанок декілька порад для тих, хто йде у гори:
- Вирушайте у гори з туристичним агентством або гідом, що ретельно спланує ваш маршрут;
- Завчасно перевірте прогноз погоди. Візьміть з собою кепку, теплу куртку та плащ-дощовик;
- Зберіть в аптечку заспокійливе, знеболювальне, лейкопластир, крем від засмаги та бинт;
- Виберіть відповідне взуття.
- Візьміть з собою їжу з високим вмістом вуглеводів. Це буде ваш енергетичний запас для мандрівки;
- Не забудьте про запас води!
Але сходження бувають різними!
Наша Настя тут може стати яскравим прикладом:
«Мій шлях у Київській МАН подібний до сходження на Говерлу.
Ще у 8 класі, коли я захищала свій перший науковий проєкт поза конкурсом, я зробила свій перший крок до вершини наукової діяльності. Відтоді минуло три роки, два Конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт і одна стипендія Президента України.
Зараз я стою на вершині своєї Говерли, але розумію, що її висота лише 2061 метр, а отже попереду мене чекають нові вершини, круті підйоми та небачені висоти. Хто знає, може колись я дійду й до Евересту?!»
Майбутнім КМАНівцям Анастасія радить не лише підкорювати справжні вершини, але й досягати нових висот у ваших улюблених справах разом з Київською Малою академією наук! Тож продовжуйте наполегливо працювати!
Досягаємо вершин РАЗОМ!