КМАН Київська Мала академія наук

Прапор на вершині!

Прапор на вершині! Цикл віртуальних подорожей «Там, де я...» у відділенні Екології та аграрних наук Київської МАН продовжує свій шлях та вже охопив 9 країн та 1 навколосвітню подорож. Звичайно ж ми МАНдруємо й Україною, і звичайно ж беремо з собою наш синьо-жовтий стяг.

23 серпня в Україні відзначається День Державного прапора. Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодні. Ритуальну символіку поєднання цих барв пов'язують ще з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть.

Прапор – символ нашої єдності, який наші вихованці беруть з собою на конкурси за кордон й під час сходження у гори. Саме так, як це зробила випускниця відділення Екології та аграрних наук Київської МАН та спеціалізованої школи I-III ступенів № 82 з поглибленим вивченням англійської мови ім. Т. Г. Шевченка, лауреатка стипендії Президента України Анастасія Шпак.

Минулого разу ми з Анастасією здійснили віртуальну подорож Трускавцем, до якої ви також можете долучитися та переглянути за посиланням: https://kman.org.ua/ua/novyny/Tam-de-ya-Truskavec1

Цього ж разу ‒ подорож «Там, де я...»: найвищий флагшток України». 

КМАНівка поділилася з учасниками заходу своїми враженнями від сходження на Говерлу: «Безперечно, кожен, хто підкорює вершину, пізнає це неймовірне відчуття героя-першовідкривача, дослідника, невгамовного сміливця. Але не лише цього варто шукати у горах. Така мандрівка дарує море позитивних емоцій, змушує вас задуматися про насправді важливе. На стежках Говерли вас чекають як веселі жарти, так і відверті розмови».

Наостанок декілька порад для тих, хто йде у гори:

  1. Вирушайте у гори з туристичним агентством або гідом, що ретельно спланує ваш маршрут;
  2. Завчасно перевірте прогноз погоди. Візьміть з собою кепку, теплу куртку та плащ-дощовик;
  3. Зберіть в аптечку заспокійливе, знеболювальне, лейкопластир, крем від засмаги та бинт;
  4. Виберіть відповідне взуття.
  5. Візьміть з собою їжу з високим вмістом вуглеводів. Це буде ваш енергетичний запас для мандрівки;
  6. Не забудьте про запас води!

Але сходження бувають різними! 

Наша Настя тут може стати яскравим прикладом:

«Мій шлях у Київській МАН подібний до сходження на Говерлу.

Ще у 8 класі, коли я захищала свій перший науковий проєкт поза конкурсом, я зробила свій перший крок до вершини наукової діяльності. Відтоді минуло три роки, два Конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт і одна стипендія Президента України.

Зараз я стою на вершині своєї Говерли, але розумію, що її висота лише 2061 метр, а отже попереду мене чекають нові вершини, круті підйоми та небачені висоти. Хто знає, може колись я дійду й до Евересту?!»

Майбутнім КМАНівцям Анастасія радить не лише підкорювати справжні вершини, але й досягати нових висот у ваших улюблених справах разом з Київською Малою академією наук! Тож продовжуйте наполегливо працювати!

Досягаємо вершин РАЗОМ!