Поширюємо досвід музейної педагогіки

Поширюємо досвід музейної педагогіки Керівниця секції педагогіка відділення філософії та суспільствознавства Лариса Яківна Карчина взяла участь у роботі ХІ Науково-практичної конференції «Музейна педагогіка ‒ проблеми, сьогодення, перспективи» та виступила з доповіддю «Міжнародні літні наукові школи з музейної педагогіки як приклад музейного проєкту науково-освітнього змісту в умовах війни».

Під час свого виступу Лариса Яківна розповіла про проведення Міжнародних літніх наукових шкіл з музейної педагогіки,  програми яких були вельми насиченими.

Зокрема, учасники цьогорічної школи побували в шкільних музеях: Михайла Грушевського в Лісниківському ліцеї імені М. Грушевського, с. Лісники, Київської області; Григорія Сковороди в НВК імені Григорія Сковороди, с. Коврай, Черкаської області; Михайла Максимовича в НВК імені Михайла Максимовича, с. Богуславець Черкаської області; Олеся Гончара в спеціалізованій школі №76 імені Олеся Гончара м. Києва. Вони взяли практичну участь у пізнавальних майстер-класах, цікавих тренінгах з музейної педагогіки. Вправлялися у мистецтві дискутування з відомими науковцями, педагогами, музейниками.

Щиро віримо та переконані – спільними  зусиллями освітяни, педагоги, музейники та науковці засобами музейної педагогіки послідовно плекають патріотичне та національно-свідоме молоде покоління України.

Захід був організований Національним заповідником «Києво-Печерська лавра», Національною академією педагогічних наук України, Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, кафедрою ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта XXI століття».

Дізнатись більше про освітньо-культурологічний проєкт "Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення, перспективи" Київської МАН можна за посиланням: https://kman.org.ua/ua/muzejna-pedagogika

Версія для друку Опубліковано: 03 Жовтня 2023