Математичний тиждень. Підсумки

Математичний тиждень. Підсумки З 14 по 18 березня 2023 року відділення математики Київської МАН разом з партнерами святкувало Міжнародний день математики, Міжнародний день числа Пі.

Разом із ліцеєм «Наукова зміна» та ФМФ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» для любителів математичних розваг КМАН було проведено два заходи, для участі у яких зареєструвалось понад 300 учнів  (304) зі всіх областей України. Це не дивно, оскільки ми, як інтелектуальні гурмани, любимо розв’язувати логічні задачі, шукати закономірності та аналізувати складні послідовності. Аудиторія була різноманітна: учні від 5 до 11 класу, студенти та вчителі, навіть кандидати наук із захопленням розв’язували завдання, висували версії та ставали в чергу на обговорення. Слід заначити, що до зареєстрованих учасників зустрічі доєднались їхні друзі, що  виявили бажання взяти участь у розв’язанні  алгебраїчних та геометричних головоломок –  ПІ-пазлів.

Найактивнішими були Єщенко Ігор, Випришко Олександр, Бойко Тимофій, Заброда Сергій, Шкляренко Давид, Стаднюк Поліна, Лучкін Михайло, Нертик Віолетта, Грязева Евеліна, Осауленко Поліна, Малай Захар, Чужинова Олена, Гудзь Максим, Дудник Вікторія, Нехай Валерія, Черпак Наталія, Тетерина Інна, Листопадов Богдан тощо.  Лідерами по генерації ідей були Анастасія Голік, Комарницька Анастасія, Гаврилюк Юлія, Мельниченко Матвій, Аліна Дога, Старовойтов Дмитро, Ткаченко Костянтин, Сакович Михайло. Інколи, під час розв’язування задач, дорослі не могли стримати свої пориви та пропонували альтернативні рішення або ставили уточнювальні питання! Бажання розв’язувати математичні головоломки не залежить від віку! 

В рамках посилення стратегічного партнерства між Київської МАН і Фаховим коледжем інженерії, управління та землевпорядкування НАУ, за сприянням Національного авіаційного університету, Національної академії наук вищої освіти України, Міжнародної академії освіти і науки 14 березня 2023 року  було проведено захід до Дня числа ПІ «Математичні розваги із КМАН», який підготували для любителів математики КМАН разом із ФМФ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Подія відбулася на базі ВСП «Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування НАУ».

На зустріч було зареєстровано понад 150 учнів (30 з них – це студенти Фахового коледжу) з усіх областей України. Учасники «Математичних розваг» проявляли не лише математичні знання, а й життєву ерудицію, літературну обізнаність та логічне мислення, вміння аргументувати власні  відповіді. Більшість самостійно розв’язували задачі, висували гіпотези та пояснювали власні міркування, доповнювали відповіді один одного та пропонували інший спосіб розв’язування певної задачі. 

Слід відзначити активну роботу Старовойтова  Дмитра,  Шевченка Ігоря, Беспрозванного Владислава, Гаврилюк Юлії, Тарасевича Григорія, Безуглової Ірини, Листопадова Богдана, Срібного Віталія, Раєнок Аріни та інших. У випадку відсутності  ідей серед здобувачів освіти в бій ішла сувора гвардія: вчителі та викладачі, які допомагали знайти рішення!  

Учасникам заходів бажаємо підтримувати математичну форму і не втрачати логічного мислення!

Всім нам мирного неба та перемоги! До зустрічі на математичних хвилях!

Переглянути заняття та спробувати самостійно розв’язати завдання можна переглянувши відео:

https://www.youtube.com/watch?v=-tv1-fvEZJQ&t=15s

https://www.youtube.com/watch?v=5iFIOJXr54w

https://www.youtube.com/watch?v=gNv5mDYsSxc&t=12s

Версія для друку Опубліковано: 22 Березня 2023