Хроніка подій тижня у відділенні історії Київської МАН
Запис зустрічі:
Другою подією став Міжнародний науковий форум «Україна в епоху Голодомору: влада, опір, ідентичність» до 90-х роковин Голодомору – геноциду Українського народу в Національному центрі «Український Дім». Три дні 23 - 25 листопада у фокусі Міжнародного наукового форуму був комплекс наукових проблем, пов’язаних з осмисленням багатовимірного феномену опору українського суспільства сталінській політиці творення голоду. Відбувся обмін ідеями щодо популяризації наукового знання про Голодомор – геноцид Українського народу у публічній історії та шкільній історичній освіті.
23 листопада у читальній залі Національної історичної бібліотеки України відбувся публічний діалог до 90-х роковин Голодомору. Учасники заходу заслухали лекцію кандидата історичних наук, провідного наукового співробітника Національного музею Голодомору-геноциду Андрія Іванця на тему «Визнання голодомору геноцидом у світі» та виступ доктора історичних наук, провідної наукової співробітниці Національного музею Голодомору-геноциду Наталі Романець на тему «Голодомор 1932–1933 років на Дніпропетровщині мовою документів». У заході взяла участь Віра Кобзар, вихованка секції «Історія України» відділення історії Київської МАН, учениця спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської та італійської мов імені Данте Аліг'єрі № 130 м. Києва, яка поділилася сімейною історією про трагічні часи 1932–1933 років. У другій частині публічного діалогу історик Андрій Іванець відкрив філателістичну виставку «Марки УСРР: запізніла допомога голодуючим» (пам’яті жертв першого масового штучного голоду в Україні в 1921–1923 роках), яка створена з власної колекції науковця. На завершення заходу відбулась презентація книжкової виставки на базі фонду Національної історичної бібліотеки України «Україна пам’ятає жертв Голодомору (1932–1933) і масових штучних голодів (1921–1923, 1946–1947)».
Завершився тиждень артбесідою керівниці секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН Ганни Владимирської «Українські жінки-художниці – гордість нації» у Музеї історії міста Києва. Ми дізналися багато цікавих і яскравих моментів з життя: Тетяни Яблонської, Катерини Білокур, Марії Примаченко, Зінаїди Васіної, Ганни Криволап.