Інновації юних українських розробників, котрі рухають світ!

Інновації юних українських розробників, котрі рухають світ! Українські юні ІТ розробники довели у Румунії, що вони є в топі світового рейтингу юних програмістів: 23 проєкти з 24 здобули перемогу у фіналі міжнародного конкурсу комп'ютерних проєктів INFOMATRIX 2024!

Які ж ідеї підкорили міжнародне журі під час цього світового фіналу?

Володимир Борисенко, учень Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28, розробив факторну модель БПЛА, яка інтегрує FPV та розвідувальні дрони, його програма максимально враховує рельєф місцевості та бойовий простір в динаміці бою. І що особливо важливо: ця програма вже була апробована військовими інститутами!

За свій винахід у Бухаресті Володимир отримав платинову медаль та грошову винагороду 500 євро!

Іван Гайдаров, учень ліцею міжнародних відносин №51, створив технологію керування екраном комп'ютера за допомогою жестів - уявляєте, ви жестом показуєте своєму гаджету, що треба перегорнути сторінку - і він вас слухається! Ця розробка принесла Івану платинову медаль та грошову винагороду 400 євро!

А Діана Єзовіт, учениця Політехнічного ліцею НТУУ КПІ, створила комп'ютерну гру на основі новели Володимира Винниченка "Федько-Халамидник", причому в результаті цієї гри її учасники можуть прийти як до класичного фіналу письменника, так і до фіналу, який створила сама Діана - у неї є своя авторська концепція, як могла закінчитися історія, котру нам розповів Володимир Винниченко!

Діана здобула у Бухаресті золоту медаль та 300 євро.

Микита Шоколюк (володар срібної нагороди) із Криворізького ліцею №129 створив програму користування комп'ютером для людей з вадами зору, а Ірина Красовська (платина і грошова винагорода 500 євро), учениця ліцею №38 Львівської міської Ради, створила модель корсета, котрий допомагає м'язам утримувати хребет у правильній формі, якщо у цієї людини є проблеми з поставою хребта.

Вадим Добровольський (отримав золоту медаль та 300 євро), учень Сквирського академічного ліцею №2 Сквирської міської ради Київської області, створив пристрій, який допомагає БПЛА виходити із зони РЕБ, а Наталія Сарапіна (володарка золотої медалі), учениця навчально-виховного комплексу “Школа комп’ютерних технологій - Львівський технологічний ліцей”, розробила очищувач сонячних панелей, який сприяє розвитку відновлювальної енергетики. Основне завдання її проєкту - це розробка автономної, енергетично незалежної мийної системи, що працює на відновлювальних джерелах води, тобто дощовій воді. Використання такої мийної системи зводить до мінімуму залучення людської праці й дозволяє максимально відмовитися від рухомих елементів (щиток), що легко зношуються і потребують постійної заміни.

Софія Гаркуша та Микита Скрипник (отримали бронзу), студенти Вищого професійного училища №21 м. Миколаєва, створили комп'ютерні арти в техніці Таврійського розпису, який був винайдений на Кінбурнській косі Миколаївської області, а також розроблена лінійка сувенірної продукції (чашки, блокноти, значки, магнітики, календарики, печиво та вишивка на одязі з розписом), а учні Броварського ліцею 7 Броварської міської ради Броварського району Київської області Артем Кирилюк, Захар Вітер, Дарина Бейгер, Дмитро Дехнич (бронзова медаль за командний проєкт) створили освітньо-ігрову піксельну програму «G.Q.C.T.» (is deciphered as a game quest competence tasks) - пізнавальне навчальне середовище, котре підвищує інтерес підлітків до навчання та дає можливість змагатися за кращий результат!

Інновації від юних українських розробників - потужна запорука технологічного майбутнього нашої держави!

 

Версія для друку Опубліковано: 06 Червня 2024