Бароко: італійське та мазепинське

Бароко: італійське та мазепинське Продовжуємо цикл артбесід для родинного кола Київської МАН керівниці секції історичного краєзнавства відділення історії Ганни Владимирської в Музеї історії міста Києва. На цей раз темою нашої зустрічі ‒ «Бароко: італійське та мазепинське». Наша бесіда нагадала прогулянку найцікавішими куточками Риму, де ми побачили витончені твори італійського бароко. А потім ми  мандрували рідною Україною, де знаходяться пам’ятки козацького бароко, починаючи з XVII століття, і завершили бароковими творами сучасних українських митців.

Для нашого часу ‒ буремного, гіпердинамічного, що шукає стабільності та впорядкованості ‒ епоха бароко надзвичайно близька по духу, вона одна з найцікавіших епох в історії світової культури. Цікава вона своїм драматизмом, інтенсивністю, динамікою, контрастністю і, разом з тим, гармонією, цілісністю, єдністю.

Серед того, чим маємо пишатися, головне: італійське бароко скінчилося через 200 років після свого початку і розквіту, а українське бароко продовжується й у ХХІ столітті у творах сучасних митців!

Наша прогулянка цим дивовижним стилем була яскравою і натхненною!

До речі, наша артбесіда проходила у виставковому залі музею, де до 15 жовтня продовжено яскравий проєкт «KYIV FOREVER», презентований до Дня Києва.

«KYIV FOREVER» — унікальний виставковий проєкт про такий різний               і багатогранний Київ: вночі та зранку, спокійний і гомінкий, заквітчаний                і урбаністичний. Це присвята легендарному місту, своєрідний художній літопис, представлений творами С. Шишка, О. Хвостенко-Хвостова, Ф. Коновалюка, С. Світославського та інших знаних митців, які не просто малювали українську столицю, а творили справжні емоційні полотна епохи.

Генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова наголошує: «Мистецтво живопису надихає, у ньому ми знаходимо розраду в непрості часи. Цим виставковим проєктом ми прагнемо надихнути, подарувати непідробні та щирі емоції, вчергове висловити захоплення красою української столиці. Попри все — розфарбувати яскравими фарбами День Києва — міста, яке живе й не здається, міста, в якому зараз як ніколи багато жаги до життя. Ми надзвичайно вдячні українським воїнам за захист, а міжнародним партнерам за підтримку, зокрема на культурному фронті».

Полотна, створені класиками українського живопису, кожен з яких по-своєму відчував настрої міста, дійсно матимуть змогу побачити й кияни, й гості столиці до 15 жовтня.

 

Запрошуємо до Музею історії міста Києва! Не пропустіть!

Версія для друку Опубліковано: 14 Липня 2023