Зустріч Президента України з вихованцями Малої академії наук України

Зустріч Президента України з вихованцями Малої академії наук України 22 лютого у Києві відбулася урочиста зустріч Президента України Петра Порошенка з молодими вченими і учнями Малої академії наук України. Серед її учасників – переможці та призери міжнародних та всеукраїнських інтелектуальних змагань.


У рамках зустрічі з Президентом України була проведена виставка науково-технічних розробок юних винахідників та презентація науково-дослідницьких робіт школярів. МАНівці продемонстрували очільнику нашої держави, а також міністру освіти і науки Лілії Гриневич 9 науково-дослідницьких проектів.Пишаємось тим, що у цій зустрічі з Президентом України взяв участь і вихованець Київської Малої академії наук учнівської молоді, а сьогодні вже студент І курсу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Микола Іванченко. Його запатентований проект «Адсорбент для нафти і нафтопродуктів у середовищі води та підвищеної вологості на основі гідрофобізованого перліту» було нагороджено золотою медаллю у категорії «Наука» на Міжнародному конкурсі наукових і мистецьких проектів «GENIUS Olympiad 2017», який відбувся у червні 2017 року в США.

Після огляду виставки Петро Порошенко поділився враженнями, що його дуже надихнули розробки школярів, яких уже можна назвати, за його словами, ще молодими, не «маститими», але вченими.За словами Президента України, ці розробки свідчать про те, що молоді українські дослідники не лише опанували сучасні технології, сучасні прилади, а й пропонують цілком нові підходи до подолання викликів у різних сферах, не залишаються байдужими до тих проблем, з якими нині стикається країна.Звертаючись до учнів МАН, Петро Порошенко нагадав, що абсолютна більшість сучасних українських учених починала свій науковий шлях ще в середній школі. А сьогодні юні дослідники й винахідники мають ще більше можливостей для самореалізації і творчого зростання.На завершення зустрічі Петро Порошенко побажав вихованцям Малої академії наук та молодим ученим миру, міцного здоров’я, щедрої долі та невичерпної енергії для реалізації того величезного креативного потенціалу, який вони мають.«Дивлячись в очі сьогоднішніх молодих учених, школярів – майбутніх учених, мені приємно бачити, що в них очі горять, що вони вірять у те, що їм вдасться реалізувати свої напрацювання. Україна нині потребує ваших інноваційних підходів до розв’язання актуальних проблем сьогодення, – наголосив Президент. – Мені б дуже хотілося, щоб ваші однолітки, дивлячись на вас, по-доброму заздрили вам. Щоб ви були тими локомотивами змін, які б власним прикладом долучали все більше хлопців і дівчат до заняття наукою. Хтось це зробить на рівні школи, хтось – вже на перших курсах вишів. Але обов’язково.  Це дуже велика радість – творити.Я вірю у вас!»Версія для друку Опубліковано: 26 Лютого 2018