Заняття для слухачів літньої профільної школи

Заняття для слухачів літньої профільної школи 20 червня в дитячому оздоровчому таборі «Лідер», в рамках Всеукраїнського культурно-освітнього проекту до 150 річчя від дня народження Михайла Грушевського «Михайло Грушевський: минуле й сьогочасне», відбулося чергове заняття літньої профільної школи відділень історії, філософії та суспільствознавства Київської МАН на тему «Михайло Грушевський – людина, вчений, політик».


Його провели провідний науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського Микола Олександрович Кучеренко та завідувач відділу навчально-виховної роботи, керівник секції педагогіки Лариса Яківна Карчина.На занятті увага МАНівців була сконцентрована на інформації про дитячі та юнацькі роки Михайла Грушевського, його становлення як історика, вченого і політика.

Довгі роки нам насаджували міф про М. Грушевського як заклятого ворога народу, а його твори були передані до спецархівів. Лише у 90-х роках минулого століття ім’я і творчість автора «Історії України-Руси» повернулися із забуття.

Відродження України та її державності вимагає пильної уваги до визначення ролі особистості в історії, адже історія – це не лише факти, події, явища, а насамперед люди, які жили і творили у ту чи іншу епоху. Це і було основним змістом вікторини, проведеної на завершення заняття. 

Версія для друку Опубліковано: 21 Червня 2016