З нагоди 80-річчя від дня народження великого подвижника української нації

З нагоди 80-річчя від дня народження великого подвижника української нації Зимові канікули для учнів-членів секції журналістики відділення української філології та мистецтвознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді були не лише веселими, цікавими, а ще й насиченими подіями і зустрічами. МАНівці стали організаторами та учасниками заходів, які відбувалися до 80-річчя з дня народження Героя України, видатного українського громадсько-політичного діяча, великого подвижника української нації В’ячеслава Чорновола.


У прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» (Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбулася церемонія вручення премії імені В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики львівському журналісту Зиновію Суходубу за роботу-диптих (книга разом із компакт-диском) «Ліна Костенко: «Любов’ю-пам’яттю причастя» (Діалоги з Поетесою). Премію вручав перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан ЧервакЮні журналісти-дослідники  зустрілися з сестрою В’ячеслава Чорновола Валентиною Максимівною Чорновіл, відомим громадським діячем Тарасом В’ячеславовичем Чорноволом, письменником, журналістом, соратником В. Чорновола Григорієм Павловичем Кримчуком та лауреатами премії минулих років.Учасники прес-конференції обговорювали конкурсні роботи, згадували життєвий шлях і досягнення В’ячеслава Чорновола та його публіцистичну спадщину.Робота-диптих заслуженого журналіста України Зиновія Суходуба «Ліна Костенко: «Любов’ю-пам’яттю причастя» (Діалоги з Поетесою), що вийшла у львівському видавництві «Апріорі» 2016 р., пропонує читачеві та слухачеві свій погляд на винятковість особистості класика української літератури – Ліни Костенко, діалоги з якою, зокрема, про постать В’ячеслава Чорновола, дають можливість читачам сповна відчути дух епохи боротьби за незалежність України.«Це дуже сильні публіцистичні роботи, які висвітлюють ті питання, що хвилюють сьогодні українське суспільство,– зазначив юним журналістам стосовно номінантів на премію перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. – Всі вони гідні високої нагороди. Але найголовніше – вони відповідають високим критеріям конкурсу імені справжнього українця, патріота і блискучого публіциста В’ячеслава Чорновола». 

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Її грошовий еквівалент – 5 тисяч гривень.Учні секції журналістики були активними учасниками прес-конференції, поставили багато цікавих запитань не лише цьогорічним переможцям, а й номінантам премії за 2014 та 2016 роки Сергію Шевченку і Володимиру Земляному.  Юні медійники отримали корисний журналістський досвід та дізналися більше про видатного В’ячеслава Чорновола, який залишив свій слід в історії творення української держави.                                                                              Члени секції журналістикиВалентина Кобушко,Катерина Чорноус Версія для друку Опубліковано: 10 Січня 2018