ВИХОВАНЦІ ВІДДІЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ ВИВЧАЛИ ІСТОРІЮ "КАПРАЛА ВОЙТЕКА"

ВИХОВАНЦІ ВІДДІЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ ВИВЧАЛИ ІСТОРІЮ "КАПРАЛА ВОЙТЕКА" 28 листопада 2020 року вихованці відділення економіки взяли участь у черговому онлайн-уроці від Музейної школи "Покоління NEXT", яка представляє "Національний Музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс". Завдяки постійній плідній співпраці з соціальним проектом "Особливі", юні науковці разом з дітками з особливими освітніми потребами та батьками на платформі Google Meet пізнають світову історію за допомогою найвідоміших та найяскравіших СИМВОЛІВ і ЗНАКІВ, що використовувалися у період з 1939 по 1945 рр. Цього разу учні знайомились з маловідомим, але надзвичайно цікавим знаком - "Ведмідь Войтек з артилерійським снарядом".

Тварини з давніх часів використовувалися людьми у різноманітних цілях. Під час воєн голуби, собаки, коні, слони, верблюди, осли, щури, свині, воли і, навіть, дельфіни та морські леви допомагали солдатам у виконанні військових місій.

Войтек - сирійський бурий ведмідь, який малюком був «усиновлений» солдатами 22-ї артилерійської роти постачання  2 польського корпусу під командуванням генерала Владислава Андерса, солдатів, які годували його молоком та зробили ліжко з тазика.  Пізніше ведмідь був офіційно внесений до реєстру 22-артилерiйської роти постачання, з якою він пройшов весь бойовий шлях: від Ірану до Італії через Ірак, Сирію, Палестину, Єгипет, а після демобілізації до Великої Британії. Більше того, через 5 років перебування у підрозділі йому було присвоєно звання капрала. Він їв із солдатами та спав поряд з ними у наметі. Одного разу, Войтек побачив відкриті двері в кімнаті польового штабу, всередині був арабський шпигун, який вивчав карти військових. Побачивши ведмедя, шпигун розповів про засідку, яку вони планували. У битві при Монте-Кассіно в Італії активно допомагав польським артилеристам розвантажувати ящики з боєприпасами та, навіть, підносив снаряди під час бою, чим став відомим серед польських та англійських військових. З того часу ведмідь із снарядом у лапах став символом 22-ї роти, такий знак з'явився на військових машинах, прапорах та військовій формі. Він став синонімом солдатської дружби та відданості. Любив їздити військовими вантажівками - іноді у кабіні, іноді на даху, що нерідко викликало багато сенсацій по дорозі. Войтек перейняв багато людських звичок і став улюбленцем серед солдатів. Після демобілізації військової частини було прийняте рішення помістити ведмедя до зоопарку в Единбурзі. На честь Войтека було зведено більше 15 пам'ятників, скульптур та статуй, зняті документальні фільми, написані книжки, названі площа та вулиця.

Завдяки яскравій мультимедійній презентації учні дізналися більше про цікаві факти з історії, зоології,  економіки тощо і зрозуміли, наскільки цінними можуть бути тварини для природи та людини.

Дякуємо нашому спікеру - Данилу Грегулю, провідному екскурсоводу Музею - за цікаву розповідь, а Вікторії Панасюк, керівниці соціального проєкту "Особливі" - за ефективне партнерство.

Захід проходив у рамках проєкту відділення економіки "Економісти  без меж".

З нетерпінням очікуємо 12 грудня, щоб дослідити один з найвідоміших та найсумніших символів - Червоний Мак.

 

Версія для друку Опубліковано: 02 Грудня 2020