VI Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»

Друге місце у номінації «Екологія та ресурсозбереження» здобула Д’ячкова Дар’я, учениця 11 класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» зі своїм проектом «Підвищення ККД сонячної батареї за допомогою призми з водою». Актуальність теми полягає не тільки в енергозбереженні, а й в екологічності, загальнодоступності проекту та можливості відновлювати ресурси сонячних батарей.
Друге місце у номінації «Матеріалознавство та перспективні технології» за темою «Дослідження технологій використання води в пожежній справі» отримала Жартовська Єлізавета, учениця 10 класу гімназії «Академія» Святошинського району. Єлізавета вивчала фізико-хімічні властивості води, проводила дослідження щодо визначення групи вогнегасної ефективності просочувальних водних вогнезахисних речовин.
Третє місце у цій номінації посів Глушко Богдан, учень Технічного ліцею Дніпровського району. Темою його досліджень були квазікристалічні аномалії та їх зв’язок з фізичними та структурними властивостями квазіперіодичних тіл.
Третє місце у номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» з дослідженням принципів роботи та конструювання антен посів учень 10 класу гімназії «Академія» Святошинського району Тихоненко Дмитро (науковий керівник − Грайворонський М.В., доцент кафедри інформаційної безпеки Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ», кандидат фізико-математичних наук). Під керівництвом вчителя-методиста гімназії Шикоти Тетяни Василівни, Дмитро досліджував наукову літературу, проводив вимірювання та практичні досліди на базі НТУУ «КПІ», в результаті чого створив 3 антени для WiFiроутера, які можуть стати альтернативою промисловим антенам.
Ще одне третє місце здобув Сороколіт Ігор, учень 11 класу СШ № 52, в номінації «Машинобудування». З асистентом кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» Блощициним М.С. Ігор розробив метод маркування різних предметів за допомогою лазерного випромінювання.
Учениця 10 класу гімназії № 178 Солом’янського району Бившева Анастасія запропонувала проект «Лазерне поверхневе зміцнення деталей машин» в номінації «Машинобудування», яким довела певну кількість значних переваг лазерного зміцнення деталей перед базовим методом загартування деталей. Але проект потребує подальшого опрацювання.
Темою дослідження учня 11 класу Київської інженерної гімназії Дарницького району Воліка Дмитра був метод ущільнення інформації для мереж різного рівня. Дана тема є актуальною, оскільки зараз активно відбувається перехід оптичних мереж на мультиплексування.
Привернув увагу членів журі і проект учня 11 класу Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» Безбаха Володимира з розробки та створення пристроїв для автоматизованої допомоги водію на дорозі. Метою створення авторського пристрою є зменшення кількості аварійних ситуацій.
Ще один проект в номінації «Технічна творчість та винахідництво» був присвячений автомобілістам. Язиков Дмитро з Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» досліджував зменшення гальмівного шляху автомобіля в екстрених ситуаціях шляхом зміни тиску в шинах.
З темою «Розробка багатоканального на базі високочастотного АЦП із автономною системою реєстрації даних» в номінації «Електроніка та приладобудування» брав участь у конкурсі учень 10 класу СШ № 206 Сахаров Володимир.
Усі учасники презентували свої дослідження і проекти, почули відгуки професіоналів в даній галузі, публічно захистили свої ідеї та отримали можливість відчути конкурентоспроможність своїх досягнень, оскільки в одній номінації брали участь до 10 претендентів. Але всі проекти були інноваційними авторськими розробками, які мали творче обличчя та високий рівень виконання.
Всім учасникам конкурсу бажаємо подальших успіхів у втіленні найсміливіших ідей та можливості реалізації свого потенціалу!