Українські вчені розробили інноваційні рішення для важкої промисловості

На зустрічі українські вчені представили новітні розробки для важкої промисловості. Учасники Tech Today Hub познайомилися з інноваційними проектами провідних інститутів НАН України в сферах управління виробничими відходами, водоочищення та водопідготовки, енергоефективності, сучасних інструментів та матеріалів у металургії та машинобудування, а також цифрових технологій.
Учасниками заходу стали понад 80 представників промислових компаній і науково-дослідних інститутів.
З розробками українських вчених, представлених на Tech Today Hub, можна ознайомитися на сторінці проекту.
"Прискорення, з яким трансформується сучасний світ, проявляється і в нашій країні теж. Події розвиваються стрімко. Два роки тому ми розпочали будівництво 3G. І тепер вже стоїмо на порозі нового технологічного переходу – до 4G, а це не просто нова технологія, це якісно інший стан і спосіб організації багатьох процесів у країні. Це нові продукти, рішення, відкриття, які зламають звичну логіку, змінять наше світовідчуття. Важка промисловість завжди була локомотивом української економіки. І підтримати це лідерство можна тільки впровадженням інновацій у виробництві, особливо виходячи на міжнародні ринки. Тому ми відкриті до співпраці з наукою та бізнесом, націленим на новаторство й високі технології", – зазначила генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова.
"Майбутнє промислових компаній безпосередньо залежить від застосування інноваційних рішень. Розробкою нової продукції і вдосконаленням технології виробництва труб, коліс і сталевої заготовки в нашій компанії займається окремий R&D департамент. Велика частина робіт спрямована на розширення продуктового портфеля для експортних ринків і враховує їх вимоги, які постійно зростають, – сказав директор з науково-дослідних робіт і технології процесів ІНТЕРПАЙП Геннадій Єсаулов. – Крім виробничої сфери, в компанії реалізуються проекти в області енергоефективності та нових цифрових технологій. Сподіваюся, зустрічі в такому форматі стануть регулярними, дозволять поглибити нашу експертизу і спільно виробити нові технічні рішення у відповідь на зміни ринку".
Президент NDI Foundation Ольга Крупська розповіла, що розвиток складних технологічних галузей промисловості і, як наслідок, зростання української економіки, неможливі без регулярної комунікації між ключовими стейкхолдерами – промисловими компаніями та українськими вченими, а також державної підтримки. "Наша основна мета – побудувати ефективний комунікаційний майданчик, щоб бізнес і наука говорили "одною мовою", і створити умови, за яких українські наукомісткі розробки будуть все частіше знаходити прикладне застосування", – розповіла вона.
Tech Today Hub – національний майданчик для демонстрації передових розробок українських вчених; українських технологій і проектів для практичного впровадження, які допоможуть Україні здійснити технологічний прорив.
Tech Today Hub працює за підтримки Національної академії наук України, Комітету ВР з питань освіти і науки, Міністерства інфраструктури, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, NDI Foundation та Vodafone Україна.
ІНТЕРПАЙП – українська промислова компанія, виробник безшовних труб і залізничних коліс. Продукція компанії поставляється більш ніж в 80 країн світу через мережу торгових офісів, розташованих на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2016 році ІНТЕРПАЙП реалізував 572 тисяч тонн трубної та колісної продукції. У ІНТЕРПАЙП працюють 12 тисяч співробітників.
За матеріалами: https://24tv.ua/