Учні секції «ГІС у географії» взяли участь у програмі NASA «Sally Ride EarthKAM»

Учні секції «ГІС у географії» взяли участь у програмі NASA «Sally Ride EarthKAM» Учні секції «ГІС у географії» відділення наук про Землю Київської МАН протягом 7-10 лютого брали участь у науково-освітній програмі Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору – NASA (National Aeronautics and Space Administration). Програма стартувала у 1996 р., маючи на меті залучити учнів, студентів та вчителів з усього світу до пізнання та дослідження Землі з об’єктива Міжнародної космічної станції NASA. Учні секції оформлювали запити на здійснення фотографій будь-якої території Землі з координатною прив’язкою крайніх точок. Це особливо актуально під час формування картографічних матеріалів дослідницьких робіт МАНівців, оскільки дозволяє користуватися не лише актуальною базовою картою, але й картою, зробленою за особистим запитом учня. Програма названа на честь першої американки, яка побувала у космосі, – Саллі Райд (Sally Ride), здійснивши політ у 1983 році (астронавту тоді виповнилося лише 32 роки). Операторами програми Sally Ride Earth KAM є американський Центр космонавтики і ракетної техніки (US Space & Rocket Center), Університет Алабами (The University of Alabama) і компанія Teledyne Brown Engineering. Головний штаб місії EarthKAM розташований на території Центру космонавтики і ракетної техніки.


Станцію почали будувати 1998-го року. У листопаді 2000 року на неї приїхали перші «поселенці» –  один американський капітан і два російські космонавти. З того часу на Міжнародної космічної станціїзавжди була людська присутність. Учні секції «ГІС у географії» листуються з астронавтами та мають можливість висловити вдячність за можливість отримати оперативні фото нашої планети з космосу та допомогу  у дослідницькій роботі юних ГІСівців.

Ось декілька найкращих фото учнів секції «ГІС  географії»: на першому з них зображена річка Меконг на території Камбоджі  (автор – Алексик Наталія Василівна, учениця 8 класу гімназії № 178 міста Києва); на другій – місто Чжаньцзя́н, що розташоване на півдні Китаю, на півострові Лейчжоу (автор –Пісненко Дем’ян Сергійович, учень 8 класу гімназії № 178 міста Києва).

Версія для друку Опубліковано: 16 Лютого 2017