Участь вихованців Київської МАН у міжнародному освітньо-виставковому проекті

Участь вихованців Київської МАН у міжнародному освітньо-виставковому проекті 27 травня у Національному музеї Тараса Шевченка учні відділень технічних та комп’ютерних наук, математики, екології та аграрних наук, хімії та біології Київської МАН з великим успіхом представили власні науково-технічні розробки на відкритті міжнародного освітньо-виставкового проекту «Vis-à-vis: Україна-Франція: 800 років після Анни Київської» у рамках Третього міжнародного фестивалю мистецтв Anne de Kievf est.


Проект окреслює місце України у загальноєвропейському культурному просторі, а також культурні зв’язки України і Франції. Вони розпочалися у ХІ столітті, коли київська княжна Анна, одружившись з королем Франції Генріхом І, стала одним з найефективніших послів Київської Русі в середньовічній Європі, посівши важливе місце в історії взаємин франкомовного світу та Київської Русі-України.

А у ХІХ столітті Тарас Шевченко своєю діяльністю сприяв становленню самоусвідомлення українців як нації та встановленню контактів із іншими європейськими країнами, зокрема, із Францією – культурних, освітніх, ідейних.

Кожен із юних дослідників отримав подяку за активну науково-дослідницьку діяльність у системі МАН України від представника департаменту наукової політики ЮНЕСКО Жана-Поля Нгоме Абьяги, який відкривав виставку, а також гранти на дослідження  від  мережі магазинів техніки MOYO.UA.

У церемонії відкриття виставки взяли участь Станіслав Довгий – президент МАН України, Марія Дуброва – куратор дитячих проектів Національного Музею Тараса Шевченка, Іван Рябчій – виконавчий директор Третього міжнародного фестивалю мистецтв Anne de Kiev fest, Фемій Мустафаєв – відомий український співак, народний артист України, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.Наші учні стали першими гостями освітньо-пізнавальної міжнародної виставки та дитячого інтерактивного майданчика, де відображено процес навчання і можливість засоціювати себе із дитиною в Україні та у Франції у ХІХ столітті.

Подібні презентації власних науково-технічних розробок на міжнародних виставках, можливість поспілкуватися іноземними мовами – є гарною школою для юних науковців. Версія для друку Опубліковано: 29 Травня 2017