Участь членів Київської МАН у заходах, присвячених 300-річчю від дня народження М.В. Ломоносова

Участь членів Київської МАН у заходах, присвячених 300-річчю від дня народження М.В. Ломоносова 3 грудня в Київському планетарії відбулися заходи з нагоди 300-річчя з дня народження Михайла Васильовича Ломоносова – видатного російського вченого, поета, художника, просвітителя і суспільного діяча. Під куполом планетарію зібралось багато науковців, вчителів, учнів, у тому числі і членів відділення хімії та біології, відділення екології та аграрних наук Київської Малої академії наук учнівської молоді.


Після вступних промов відвідувачам було продемонстровано фільм-презентацію про життя великого вченого.



Михайло Васильович Ломоносов народився 1711 року в селі Денисівка поблизу міста Холмогори Архангельської губернії. З дитинства хлопчик цікавився граматикою та арифметикою. У 1731 році Михайло Ломоносов потайки від родини вирушив учитись до Москви. Незважаючи на вік, його було зараховано до наймолодшого класу, але вже в 1735 році він разом з дванадцятьма іншими учнями був відправлений до Петербурга та зарахований до складу студентів університету Академії наук. А вже у вересні 1736 року Ломоносова спорядили на навчання до Німеччини. У 1741 році він повертається до Росії.



Серед творів Ломоносова є роботи з фізики, хімії, геології, метеорології, гірничої справи, географії, астрономії, історії і філології. Він був видатним поетом, художником, просвітителем і суспільним діячем.



Ще в 1740-ві роки Ломоносов цікавиться мозаїчними роботами, привезеними з Риму графом Михайлом Воронцовим. Рецепт виготовлення скляних сплавів (смальт) зберігався італійцями у суворій таємниці. Ломоносова охопило бажання розкрити її. Протягом двох років він цілими днями працював у своїй лабораторії і крок за кроком йшов до мети. Зрештою, він відкрив спосіб отримання смальти будь-якого кольору. Ломоносову довелося самому стати художником, тому що майстрів-мозаїчників у Росії не було.



Оскільки захід відбувався в оновленому планетарії, обладнаному сучасною цифровою проекційною системою, що дозволяє демонструвати сферичне кіно, то учасникам ще були продемонстровані фільми про таємниці Всесвіту, зародження і еволюціонування життя на Землі та освоєння космосу.



Версія для друку Опубліковано: 05 Грудня 2011