Учасники форуму Малої академії наук відвідали Верховну Раду України

13-го грудня школярі впевнено увійшли до зали засідань парламенту й розташувались на робочих місцях, відчувши себе в ролі справжніх народних депутатів. Перед початком зустрічі працівниця апарату Верховної Ради розповіла про історію приміщення парламенту, окреслила місця розташування президії ВР, почесних гостей, уряду, преси, дипкорпусу та політичних фракцій, повідала про наймолодшого та найстаршого депутата, освітній рівень нардепів.
Гучними оплесками присутні зустріли голову Верховної Ради України Володимира Литвина, який почав виступ із поіменного привітання іменинників – членів Малої академії наук. Юні МАНівці прослухали вітальне слово Володимира Михайловича, що нерідко переривалося доброзичливим сміхом та аплодисментами молодих дослідників.
«Знаєте, я був би безмежно щасливим постійно працювати головою такої Верховної Ради, – розпочав свій виступ Володимир Литвин. – По-перше, всі присутні. По-друге, кожен голосує тільки за себе. А по-третє, ви приймаєте тільки правильні рішення.
Україна перевантажена політикою. Сьогодні потрібно включити мізки. І я безмежно радий бачити вас, людей, які мають велике майбутнє і тримають своє майбутнє у власних руках. На вас покладають надію батьки, рідні, на вас покладає велику надію держава. Я переконаний, що у ваших особах ми будемо мати і маємо можливість спростування оцінок скептиків щодо обмеженості людського розуму. І я виходжу з того, що нам потрібно сьогодні відновити, зміцнити і розвинути наукові позиції України. Те, чим ви займаєтесь, – найблагородніша справа. Це для вас буде і соціальний ліфт, і гарантія того, що ви не загубитеся в житті. Ваші знання, молодечий запал, максималізм, безкомпромісність, відсутність будь-якого угодовства, навичок пристосування – це те, що конче потрібно країні. Їй потрібен креатив, молоді свіжі мізки й романтизм, без якого не можна ніколи звершити великих справ», – наголосив Володимир Литвин.
Особливу увагу він приділив стратегічним завданням розвитку нації: «До головних пріоритетів відніс би охорону здоров’я. Вважаю, національним гаслом, навіть національною ідеєю повинно бути збереження українського народу. Друге – освіта, третє – це проблема людей, які живуть на селі та проблема житлово-комунального комплексу, включаючи воду, якість цієї води. Бо у нас 80% всіх хвороб виникають через те, що ми п’ємо, умовно кажучи, “чисту” питну воду».
Спікер звернувся до молоді з закликом завжди тримати себе в бойовій формі та не йти за натовпом – ніколи й за жодних обставин. «Якщо у вас є своя точка зору, своя позиція, не бійтеся залишитись на самоті. Але позиція повинна бути аргументованою. Не натовпи, а особистості рухають світом і роблять історію. Кожен з вас має мету, але ви маєте вибудувати своє життя за найвищими стандартами, визначити для себе найвищу планку й намагатися її досягнути – щодня, щогодини, переборюючи й долаючи себе. Найстрашніше в житті, коли ти живеш у дискомфорті з самим собою. З одного боку – красиві гасла та заклики, з іншого боку – життя з усіма його статусами. Повірте, ви всього досягнете.
Ми живемо в чудовий вік інформатизації. Практично на будь-яке запитання можна отримати готову відповідь. Але мізки повинні крутитися, і це ставить колосальні вимоги перед вчителем і викладачем. Тому шануйте свої наставників. Я складаю щиру вдячність усім, хто працює в Малій академії наук».
У свою чергу, школярі висловили своє ставлення щодо ситуації в українській системі освіти та сфері інтелектуальної власності, запропонували власні ідеї щодо розв’язання найбільш гострих проблем. Учні МАН ставили достатньо цікаві та актуальні запитання: і про «ламання стереотипів» та безоплатну освіту, і щодо зміни правил вступу до вишів та збільшення кількості бюджетних місць на стоматологічних спеціальностях, і щодо зовнішнього незалежного оцінювання з історії та інших предметів – на кожне запитання чи пропозицію молоді голова Верховної Ради України реагував з розумінням та щирістю.
Великий резонанс викликало звернення учнів щодо проблеми з приміщенням Ніжинського дитячого будинку-інтернату Чернігівської області. Володимир Литвин пообіцяв особисто розібратися з ситуацією.
До кінця зустрічі юнаки й дівчата так призвичаїлися до ролі народних депутатів, що навіть запропонували проголосувати законопроект про підтримку обдарованих дітей та молоді. Голова поставив проект на голосування, почувся знайомий звуковий сигнал – і чотири сотні рук натиснули на зелену кнопку «за»: «Прийнято!» Спікер позаздрив такій одностайності й висловив надію, що МАНівці вже за кілька років стануть повноправними завсідниками парламенту.
Наостанок школярі подарували Володимирові Литвину власноруч вишитий портрет Тараса Шевченка і грім вдячних оплесків за відверте й продуктивне спілкування.
За матеріалами: http://new.man.gov.ua/