У 2013 році Міністерство освіти і науки України схвалило до видання з грифом «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» навчальні програми з позашкільної освіти дослідницько-експериментального напряму

У 2013 році Міністерство освіти і науки України схвалило до видання з грифом «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» навчальні програми з позашкільної освіти дослідницько-експериментального напряму Відповідно до вимог Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року та Указу Президента України № 927/2010 від 30.09.2010 р. «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді» актуальним питанням діяльності й розвитку Малої академії наук України є якісне науково-методичне та програмне забезпечення позашкільних навчальних закладів дослідницько-експериментального напряму і забезпечення організації навчально-виховного процесу з дослідницької діяльності учнів – членів Малої академії наук України. Так, за останні роки Малою академією наук України підготовлено ряд програм за різними науковими напрямами. Зазначена робота проводилася з урахуванням вимог Державних стандартів початкової, базової і повної середньої освіти та Базового компоненту дошкільної освіти, вимог компетентісного і діяльнісного підходів до здійснення навчально-виховного процесу з вихованцями в МАН України.

 

Проєкт

ФОРМУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ 
З ВИКОРИСТАННЯМ СЕРВІСІВ ТА ІНСТРУМЕНТІВ 
ВІРТУАЛЬНОГО STEM-ЦЕНТРУ

 

Робота в мережецентричному середовищі «Віртуальний STEM-центр»

Забезпечення умов для поглибленої наукової та науково-технічної підготовки

Створення власних дослідницьких проектів

Формування інформаційної культури

Учні обирають напрями створення власних проектів за своїми інтересами та вподобаннями. Віртуальний STEM-центр – це нові можливості: формування інноваційного трансдисциплінарного середовища, форма інтерактивного спілкування, забезпечення умов для поглибленої наукової та науково-технічної підготовки відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки за напрямами STEM-освіти.

У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України взяли участь 97 учнів, 35 з них стали переможцями. На ІІІ етапі конкурсу перемогу здобули 2 вихованців відділення.

Наукове кураторство у відділенні здійснюють 1 доктор наук, 5 кандидатів наук та 1 старший викладач. Нам завжди допомагають науковці НПУ імені М. П. Драгоманова, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Фонд Глушкова.

 

Версія для друку Опубліковано: 19 Серпня 2013