Тематична екскурсія «Живи, моя Державо!»

Тематична екскурсія «Живи, моя Державо!» 28 червня в Україні відзначається державне свято − День Конституції. З нагоди цієї події, 26 червня відділенням філософії та суспільствознавства Київської МАН була проведена тематична екскурсія «Живи, моя Державо!».


Свою подорож ми почали від станції метро «Хрещатик». Потрібно сказати, що до участі в екскурсії був запрошений Володимир Михайлович Кампо – 2-й Міністр юстиції України, суддя Конституційного суду України (у відставці), кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України,нагородженийорденом «За заслуги»III ступеня. Людина, що стояла біля витоків Конституції України та була серед осіб, які, власне, писали Основний Закон Держави.

Звичайно, ми не могли оминути одне з головних місць − Майдан Незалежності, де, до речі, працює фотовиставка під назвою «Територія гідності».

Далі ми попрямували до Урядового кварталу: Будинок Уряду, Верховна Рада України, Верховний Суд України, Адміністрація Президента України.

Протягом всієї екскурсії учні дуже уважно слухали розповідь про те, як писалась Конституція, власне, про історичну ніч з 27 на 28 червня 1996 року, про особливості будівлі та конструкції Будинку Уряду, про розробку та затвердження генерального плану будівництва та реконструкції міста над Дніпром 1934 року, зокрема спорудження приміщення, де зараз працює Парламент України, тоді ще Верховної Ради УРСР.Особливу увагу було приділено цегляній споруді із прикрасами на міфологічні та мисливські сюжети, що є головною архітектурною спорудою раннього декоративного стилю модерн, – Будинку з химерами, побудованою видатним архітектором Владиславом Городецьким. Адже нас завжди приваблюють будівлі, овіяні міфами та легендами!На жаль, через певні обставини, як пояснила нам охорона, зайти на територію біля Адміністрації Президента України нам не дозволили, але ця невелика прикрість не порушила того святкового і піднесеного настрою, що панував у нашій групі.Закінчилася екскурсія абсолютно несподівано. Але то був приємний сюрприз − всіх екскурсантів запросили скуштувати чаю з булочками. А що погода була не зовсім  тепла й сонячна, то це стало дуже доречним.На завершення зустрічі Володимир Михайлович подарував кожному учаснику примірник Конституції України та бібліографічний покажчик наукових, навчально-методичних та публіцистичних праць з особистим дарчим підписом автора.Екскурсію провела керівник секції правознавства, завідувач відділення філософії та суспільствознавства Тетяна Юріївна Кот.Версія для друку Опубліковано: 02 Липня 2015