Продовжуємо відкривати для себе сторінки історії Києва

Продовжуємо відкривати для себе сторінки історії Києва Ми дуже любимо своє місто – Київ. Але, на жаль, не всі знаємо історію його культурних та архітектурних пам’яток, походження назв районів та урочищ.


 А насправді наша столиця – місто «бездонне» з огляду на можливості його пізнання та дослідження! І дуже хочеться, щоб майбутні науковці, історики, археологи, етнологи були справжніми знавцями та патріотами свого міста, охоронцями його історичного ландшафту. Тому одне зі своїх літніх практичних занять у відділенні історії ми присвятили саме Києву, а точніше – одному із найдавніших  та найвідоміших його районів – Печерську. 

Зібравшись біля станції метро «Арсенальна», ми спочатку ознайомилися із залишками Нової Печерської фортеці – «казармою на перешийку» із Нікольською брамою, що слугувала в’їздом на Печерськ у ХІХ ст., будівлею Арсеналу зі слідами від куль січневого повстання 1918 року, потім пройшлися мальовничими алеями Маріїнського парку, де побачили декілька пам’ятників, почули про історію спорудження будівлі Верховної Ради та з-за паркану роздивились Маріїнський палац, що зараз закритий на ремонт.

А далі наш шлях проліг легендарними Липками – кварталом будинків, де починаючи з ХУІІІ ст., жили найзаможніші кияни. Майже кожна із садиб має власне ім’я: замок Ковалевського, Шоколадний будиночок, Готичний замок, Дім вдови, що плаче, Дім с химерами, Маєток Лібермана та багато інших. А ще тут є Кловський палац, реальне училище ім. Бунге, Дім графині Уварової, будівля Національного банку тощо. Про ці та інші принади Печерська цікаво розповіла керівник секції археології відділення історії Київської МАН Олена Миколаївна Кухарська.

Версія для друку Опубліковано: 24 Червня 2015