Наукова конференція «Щорічні соціофілософські читання. Суспільство. Право. Мораль»

Наукова конференція «Щорічні соціофілософські читання. Суспільство. Право. Мораль» Вищим моральним законом єлюбов до людства та власноїдержави…


16 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права, за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), відбулася наукова конференція «Щорічні соціофілософські читання. Суспільство. Право. Мораль». Організаторами заходу виступили: відділення філософії та суспільствознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», Інститут філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

На сьогоднішньому етапі формування громадянського суспільства в нашій державі чільне місце посідає проблема всеохопного виховання громадянина України, здатного жити у правовій державі. Провідні педагоги, відомі науковці, видатні  політики та громадські діячі, студенти столичних вузів, представники учнівської молоді, учні-члени секцій відділення філософії та суспільствознавства зібралися, щоб поділитись думками, досвідом, обговорити питання та проблеми, які турбують суспільство в цілому та кожного правосвідомого громадянина зокрема.

Отже, участь у роботі конференції взяли:
 • спеціалізована школа № 85 з поглибленим вивченням англійської мови;


 • гімназія Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова;


 • спеціалізована школа № 302;


 • Коледж економіки, права та інформаційних технологій ВНЗ Університет економіки та права «КРОК»;


 • гімназія № 143;


 • спеціалізована школа № 196;


 • гімназія «Академія»;


 • спеціалізована школа № 173;


 • спеціалізована школа № 89;


 • спеціалізована школа № 218;


 • гімназія «Інтелект»;


 • НВК № 167 з поглибленим вивченням німецької мови.З вітальним словом до учасників конференції звернулись: директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Васинюк Володимир Олексійович; завідувач відділення філософії та суспільствознавства Кот Тетяна Юріївна; директор Інституту філософської освіти та науки НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор історичних наук, професор Дробот Іван Іванович; начальник відділу нормативно-правового забезпечення в сфері авторського права та суміжних прав Державної служби інтелектуальної власності Арданов Олексій Євгенович; кандидат юридичних наук, доцент кафедри правознавства Інституту політології та права НПУ імені М.П. Драгоманова Губань Радим Васильович; старший партнер, адвокат адвокатської компанії «Кравець і партнери», голова громадської організації «Правова держава» Кравець Ростислав Юрійович; кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри політології та державного управління Інституту політології та права НПУ імені М.П. Драгоманова Дмитренко Степан Петрович.

Модераторами конференції були Примак Ольга, учениця 11-А класу спеціалізованої школи № 317, та Кравець Даниїл, учень 10-А класу НВК № 167з поглибленим вивченням німецької мови.Із доповідями та презентаціями виступили:1.      «Гідність – природне право людини та найвища суспільна цінність». Юркова Валерія,  учениця 10 класу СШ № 302.2.      «Правова освіта і виховання учнів». Логош Вікторія, студентка ІІ курсу Коледжу економіки, права та інформаційних технологій ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК».3.      «Творча спадщина Михайла Грушевського». Кобзар Поліна, учениця 10 класу гімназії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.4.      «Інклюзивна освіта як умова соціалізації дітей-інвалідів у суспільстві». Клименко Вікторія, учениця 9-А класу спеціалізованої школи № 218.

5.      «Пророче вчення Платона про державу: моральні чесноти і політика сьогодення». Орлов Роман, учень 10-В класу спеціалізованої школи № 89.6.      «Сім’я як найвища духовна та моральна цінність сучасного суспільства». Сніжко Валерія, учениця 10 класу спеціалізованої школи № 196.7.      «Правове забезпечення інформаційної безпеки в суспільстві». Біленко Наталія, учениця 9 класу гімназії «Академія», та Нікольчук Марина, учениця 10 класу спеціалізованої школи № 173.8.      «Освіта Київської Русі». Довгуля Марина, учениця 10 класу гімназії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

9.      «Імплементація європейських стандартів гендерної політики в законодавство України». Махбубян Марія, учениця 10 класу гімназії № 143.10.    «Пошук шляхів консолідації українського суспільства – вимір революції гідності». Джолос Марія, учениця 9 класу спеціалізованої школи № 196.11.    «Поняття європейської правової культури». Шрам Єлизавета, студентка І курсу юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

12. «Моральна концепція Григорія Сковороди». Марченков Лев, учень 10 класу гімназії «Інтелект».13. «Право і мораль». Примяков Сергій, учень 9 класу гімназії «Інтелект». Питання однієї з головних цінностей суспільства – гідності,проблеми правового виховання та правової освіти дітей,шляхи та методи запровадження інклюзивного навчання, гендерна політика – ось лише невеличкий перелік тих питань, які були порушені молодими науковцями.

 Окремо хочеться відмітити участь у роботі конференції випускниці Київської МАН у секції правознавства, переможниці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, а нині студентки І курсу юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Шрам Єлизавети. Окрім власне виступу, Єлизавета з радістю поділилася своїм досвідом та сьогоднішніми здобутками, розповіла про свою науково-дослідницьку роботу, зауваживши про надзвичайну важливість навчання у Київській Малій академії наук, що не просто дало їй змогу поглибити свої знання у сфері юриспруденції, але й допомогло втілити в життя мрію – вступити до юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дівчина подякувала Малій академії наук, педагогам та викладачам, які допомогли їй зорієнтуватись у колі своїх інтересів та визначитися з майбутньою професією.

Виступи та презентації юних пошуковців були надзвичайно ґрунтовними та наукоємними. Дуже приємно було почути не тільки схвальні відгуки, але й іноді відверте захоплення від почутого та побаченого з боку присутніх почесних гостей та відомих науковців. Адже долучення до юридичної грамотності  кращого шкільного товариства, розвиток інтелекту молодих науковців та спрямування енергії юних на досягнення нових обріїв майбутнього української науки – це саме ті завдання, які стоять перед педагогами та науковцями у вихованні найціннішого, що є у нашій державі, – дітей. На завершення заходу, директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Васинюк Володимир Олексійович запропонував видати науковий збірник з матеріалами конференції. Тож чекаємо на збірку із напрацюваннями молодих, амбітних і талановитих.Версія для друку Опубліковано: 17 Грудня 2015