Наставники юних МАНівців на святкуванні 100-річчя державного органу у справах релігій та національностей

Наставники юних МАНівців на святкуванні 100-річчя державного органу у справах релігій та національностей
16 листопада представники столичної освітянської спільноти – керівник секції теології, релігієзнавства та історії релігії відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН Карен Нікіфоров, наукові керівники: доцент кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ імені М.П. Драгоманова Тетяна Котлярова, доцент кафедри релігієзнавства КНУ імені Тараса Шевченка Ірина Фенно та професор, доктор філософських наук Інституту філософії НАН України Людмила Филипович отримали запрошення та мали честь бути присутніми на урочистому святкуванні 100-річчя державного органу у справах релігій та національностей, яке відбулося в колонній залі Національної філармонії України.

Саме у 1918 році вперше було відкрито державний орган, предметом діяльності якого було медіаторство з релігійними організаціями та національними меншинами. Захід відкрив міністр культури України Євген Нищук, натхненником та ведучим вечора був голова Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш.

Духовні настанови та привітання почули учасники заходу від голів та представників найбільших релігійних організацій України – патріарха Філарета (УПЦ КП), митрополита Макарія (УАПЦ), митрополита Богдана (УГКЦ), єпископа Маркоса (Вірменська апостольська церква), о. Миколая Данилевича (УПЦ) та багатьох інших. Під час своїх виступів окрему увагу звернули релігійні лідери на необхідність подальшої співпраці держави та церков у царині освіти, цю думку підтримав й один з авторів законодавчих ініціатив про визнання дипломів духовних навчальних закладів, відомий релігієзнавець, народний депутат України, професор Віктор Єленський.

Протягом заходу учасники мали змогу не лише послухати представницькі виступи офіційних гостей, але й насолодитися концертом, підготовленим представниками творчих об’єднань організацій національних меншин України – вірменської, кримськотатарської, ромської тощо.

Для керівника секції релігієзнавства КМАН Карена Нікіфорова цей захід став також чудовою нагодою поспілкуватися з колегами-науковцями, домовитися про співпрацю секції та провідних наукових та навчальних закладів країни.

Версія для друку Опубліковано: 19 Листопада 2018