Китайські вчені спряли з графену довгі, гнучкі та дуже міцні волокна

Китайські вчені спряли з графену довгі, гнучкі та дуже міцні волокна У Китаї за рахунок використання процесу мокрого прядіння вченим вдалося створити довгі, гнучкі, але при цьому дуже міцні графенові волокна.


Китайські вчені змогли перетворити нанорозмірні пластівці оксиду графену у нитки довжиною кілька метрів. Ці міцні гнучкі волокна тепер можна зв'язати у вузли або вплести в електропровідні килимки. Дана технологія може стати ключем до широкого застосування унікальних властивостей графену у реальних пристроях, таких як гнучкі акумулятори та сонячні панелі.Коли мова йде про фізичні властивості графену, завжди підкреслюють їхню унікальність. Двовимірні сітки атомів вуглецю мають неймовірно високу механічну міцність і б'ють рекорди по тепло- та електропровідності. На жаль, всі чудові властивості графену радують тільки вчених і лаборантів, оскільки дотепер не вдавалося знайти спосіб перетворити ці малюсінькі 800-нанометрові пластівці вуглецю у макромасштабні матеріали.

Але, здається, вчені зі Чжецзянського університету нарешті вирішили цю проблему. Вони використовували промисловий процес під назвою мокре прядіння, що перетворює водяний розчин оксиду графену у волокна довжиною десятки метрів. Потім легкорозчинний оксид графену шляхом хімічного відновлення знову перетворюють у графен. У результаті на виході утворюються довгі графенові волокна.Попередні зусилля в галузі виробництва макромасштабних структур із графену були зосереджені на виробництві графенових листів. Однак одиночні смужки у кілька міліметрів − це зовсім не те, що потрібно промисловості.Ноу-хау китайських вчених полягає у використанні оксиду графену, що утворює рідкі кристали. Це в'язка «напіврідина» із зібраними в акуратні ряди молекулами оксиду графену, що дозволяє прясти з неї довге волокно. Схожий процес використовується для виробництва кевлару.Технологія масового дешевого виробництва графенового волокна відкриває широкі перспективи для їхнього застосування у промисловості: від виготовлення «розумного» одягу та надміцних бронежилетів до розробки сонячних панелей і інших вузлів космічних апаратів.За матеріалами: http://infonova.org.ua/science/Версія для друку Опубліковано: 13 Грудня 2011