Формуємо майбутнє Європи разом

Формуємо майбутнє Європи разом З 08 червня вихованці відділення філософії та суспільствознавства разом із керівницею відділення Тетяною КОТ, що була запрошена у якості експерта, вибороли право стати активними учасниками проекту Ukrainian Vibes - Європейська громадська сфера, який надає молодим європейцям можливість взяти участь в обговореннях тем, що є важливими для сучасного суспільства.

Георгафія учасників була надзвичайно широкою – це представники вмотивованої молоді з Німеччини, Болгарії, Румунії, Пакистану та Беніну.

Надзвичайно тішить, що таку пропозицію ми отримали від колишньої МАНівки, вихованки відділення наук про Землю, Катерини ДОБРОВОЛЬСЬКОЇ. Ще у 8 класі вона прийшла до керівниці секції Зінаїди КУРЛОВОЇ і впродовж чотирьох років досліджувала стан атмосферного повітря міста Києва та неодноразово ставала золотою призеркою ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Пишаємось, що всі сесії воркшопу проходитимуть за підтримки та активної співорганізації КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді».

Програмою заходу передбачається поєднання відкритих обговорень та виконання інтерактивних діджиталізованих групових завдань.

Кожна сесія присвячена окремій темі: демократія, сталий розвиток та екологічна свідомість, європейська інтеграція,партнерство.

Експерти, вчені та активісти з відповідних галузей будуть супроводжувать та підтримувать учасників кожної сесії. У чотирьох частинах онлайн програми молоді учасники будуть навчатись, ділитись та зміцнювати свої знання щодо демократичної участі у різних сферах, для побудови Європи, в якій вони хочуть жити.

Під час першої сесії говорили про демократію із політичним стратегом і членом правління Democracy International e.V. Дейн Уотерс, Іна Куль менеджером з агітації та збору коштів Енн Хардт з Democracy International e.V та Христиною Чушак, головним координатором програми проекту Європейського центру Вергеланда Школи для демократії в Україні.

Своє бачення представила у форматі презентації вихованка секції «Правознавство» відділення філософії та суспільствознавства Діана ПАШЕВА: «Я думаю, що демократіяце система, коли люди можуть змінювати свої правила мирним способом, а уряд отримує право керувати, тому що люди говорять про це».

Разом з експертами молоді дослідники працювали над визначенням принципів демократії, починаючи від свободи преси, рівності перед законом та всеохоплюючого виборчого права до вільних і чесних виборів та горизонтального поділу влади.

Упродовж сесії КМАНівці приємно дивували всіх своєю допитлівістю та зацікавленням. Зокрема, ставили багато запитань Дейну Вотерсу, офіційному раднику українського уряду.

Отже наші вихованці готові формувати майбутнє Європи відповідно до своїх власних ідей, тож далі буде!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Версія для друку Опубліковано: 10 Червня 2021