Філософія партнерства

Філософія партнерства Впродовж 08-11 червня команда відділення філософії та суспільствознавства у складі завідувачки відділення Тетяни КОТ, керівника секції теології, релігієзнавства та історії релігії Карена НІКІФОРОВА та вихованки відділення Катерини ВОЛОСЕВИЧ, учениці 9-го класу гімназії НПУ імені М. П. Драгоманова брали участь у дискусійних панелях Всеукраїнського семінару-практикуму «Філософія партнерства і співпраці в науці». Захід проводився Лабораторією культурної освіти та гуманітарних дисциплін НЦ МАН за співорганізації КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді».

Учні, вчителі, педагогічні керівники під час панелей обговорювали питання міжособистісної взаємодії «науковець-учень», «ментор-вихованець», «вчитель-учень», «науковець-вчитель-учень»; відповідальність та усвідомленість щодо прийняття ефективних рішень у провадженні науково-дослідницької роботи; відповідального ставлення до взятих на себе зобов’язань; виклики, пов’язані із мотивацією та мотивуванням людей до досягнення спільної мети.

Семінар-практикум «Філософія партнерства і співпраці в науці» підіймає одне з головних питань сучасної освіти – автономію учня: як навчитися мислити та діяти вільно та відповідально  у відносинах, адже насправді двоє-троє, а іноді й набагато більше, суб’єктів одного процесу працюють разом, вони є партнерами, тому жоден з них не повинен стояти над іншим.

Теми «партнерство», «співпраця в науці» – є дискусійними та вкрай актуальними, де кожен учасник освітньої кооперації це самостійний мислитель, який формулює власні судження про наукові проблеми, формуючи своє власне розуміння світу та розвиваючи власні уявлення про оточення та світ, яким вони хотіли б мати.

Відділення філософії та суспільствознавства пишається вихованкою відділення Катериною ВОЛОСЕВИЧ, яка виступила із мотиваційною промовою «Моя філософія партнерства» на закритті заходу.

Щиро дякуємо організаторам заходу та особисто Надії АДАМЕНКО, координаторці Школи мислення і комунікацій PRAXIS НЦ «МАНУ», кандидатці філософських наук, доцентці кафедри філософії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за запрошення та можливість долучитись до такої потужної колаборації, поспілкуватись, обмінятись думками та напрацюваннями, прокачати скіли з прийняття ефективних рішень та вміння мотивувати інших задля досягнення спільної мети.

Версія для друку Опубліковано: 14 Червня 2021